احزاب دانمارک مصرف گوشت خوک در مدارس این کشور را برای مسلمانان اجباری اعلام کردند

احزاب دانمارک مصرف گوشت خوک در مدارس این کشور را برای مسلمانان اجباری اعلام کردند احزاب دانمارک  تصمیم به اجباری کردن مصرف گوشت خوک برای مسلمانان در مدارس این کشور  گرفتند به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از منابع خبری، فراکسیون های حزب مردم و حزب لیبرال دانمارک در منطقه یوتلند شرقی به […]

احزاب دانمارک مصرف گوشت خوک در مدارس این کشور را برای مسلمانان اجباری اعلام کردند۲۸۵۱۷

احزاب دانمارک  تصمیم به اجباری کردن مصرف گوشت خوک برای مسلمانان در مدارس این کشور  گرفتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از منابع خبری، فراکسیون های حزب مردم و حزب لیبرال دانمارک در منطقه یوتلند شرقی به طرحی رای دادند که به موجب آن مهدکودک ها، کودکستان ها و مدارس اجازه ندارند به ملاحظه کثرت دانش آموزان مسلمان گوشت خوک را از برنامه غذائی روزانه خود حذف کنند.

احزاب محافظه کار و لیبرال در توجیه طرح خود گفته اند که که قطع مصرف گوشت خوک در مهدکودک ها و آموزشگاه ها فرهنگ غذائی دانمارک را تهدید می کند و یکی از جلوه ها اسلامیزه شدن دانمارک است.

سیاستمدار راستگرا و پوپولیست سرشناس به نام “مارتین هنریکس” از رهبران اصلی حزب محافظه کار “مردم دانمارک” این نظریه ضد اسلامی را داده است

دلیل مطرح کردن این پیشنهاد آن بود که یک مهدکودک در شهر راندرز استان “اوست یوتلند” به دلیل آن که بخش مهمی از کودکان آن مسلمان هستند، تصمیم گرفت در تهیه غذای روزانه کودکان از مصرف گوشت خوک خودداری کند.

در یک نظر سنجی که به سفارش روزنامه “مترواکسپرس” انجام گرفته، از هر ده دانمارکی، شش نفر از این که مهدکودک ها، کودکستان ها و مدارس به رغم کثرت دانش آموزان مسلمان به مصرف گوشت خوک در برنامه غذائی خود ادامه بدهند، پشتیبانی کرده اند.

به گزارش آسوشیتد پرس، تصمیم به اجباری شدن استفاده از گوشت خوک بی ارتباط به موضوع ورود پناهجویان عمدتا مسلمان به دانمارک نیست.

به گزارش روزنامه ولت آلمان (پنجشنبه ۲۱ ژانویه)، میانگین مصرف گوشت خوک در دانمارک ٣٠ کیلو در برابر هر نفر در سال است و هیچ کشور اروپائی دیگری تا این حد گوشت خوک مصرف نمی کند.

این اولین بار نیست که دانمارک تصمیمی خلاف عادتهای غذایی مسلمانان اتخاذ می کند. در سال ۲۰۱۳ نیز هله تورنینگ اشمیت نخست وزیر وقت دانمارک از برخی از پرورشگاه‌های دانمارک به خاطر استفاده از گوشت حلال به جای گوشت خوک به شدت انتقاد کرده بود.

 

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *