اردوغان نسبت به فروپاشی “کشورهای اسلامی” هشدار داد

به گزارش ندای سنت به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، ضمن ابراز نگرانی از جنگ هایی که هم اکنون در کشورهای مسلمان در جریان است نسبت به تجزیه و فروپاشی آنچه وی “جهان اسلامی” نامید هشدار داد. جراید ترکیه با نقل این سخنان در شماره های امروز خود تصریح کرده […]

۲۰۱۵-۰۳-۰۳T110412Z_2061322776_GM1EB331GVE01_RTRMADP_3_TURKEY-POLITICS_0
به گزارش ندای سنت به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، ضمن ابراز نگرانی از جنگ هایی که هم اکنون در کشورهای مسلمان در جریان است نسبت به تجزیه و فروپاشی آنچه وی “جهان اسلامی” نامید هشدار داد.
جراید ترکیه با نقل این سخنان در شماره های امروز خود تصریح کرده اند که رییس جمهوری ترکیه این اظهارات را در بازگشت از سفر رسمی اش به ایران در هواپیما با خبرنگاران در میان گذاشته است.

در سفرش به تهران، رییس جمهوری ترکیه در گفتگو با همتای ایرانی اش، حسن روحانی، خواستار توقف جنگ داخلی یمن شد که تنش در مناسبات آنکارا و تهران را باعث شده است. رجب طیب اردوغان از سازمان های بین المللی اسلامی به ویژه سازمان همکاری کشورهای اسلامی خواسته است که به طور اضطراری جنگ های جاری در کشورهای مسلمان را متوقف کنند.

رییس جمهوری ترکیه در اظهارات اش همچنین جنگ های فرقه ای میان مسلمانان را به زیان یکپارچگی “امت”، یا جامعۀ مسلمانان، و نهایتاً به زیان اسلام دانسته است.

امروز حسن روحانی در سخنرانی ای در تهران خواستار متوقف شدن بمباران یمن توسط هواپیماهای عربستان شد و گفت که این عملیات تنها به کشته شدند کودکان و افراد غیرنظامی می انجامد و در هر حال تسلیم مردم یمن را در پی نخواهد داشت.

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *