اسرائیل فعالیت‌های ۱۷ سازمان وابسته به جنبش اسلامی فلسطین را ممنوع اعلام کرد

اسرائیل فعالیت‌های ۱۷ سازمان وابسته به جنبش اسلامی فلسطین را ممنوع اعلام کرد اسرائیل فعالیت جنبش اسلامی فلسطین را ممنوع کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از ” آناتولی “براساس بیانیه حرکت اسلامی فلسطین، دولت اسرائیل ضمن اعلام ممنوعیت فعالیت هفده سازمان وابسته به این جنبش، تعدادی از اسناد و مدارک […]

اسرائیل فعالیت‌های ۱۷ سازمان وابسته به جنبش اسلامی فلسطین را ممنوع اعلام کرد

salahاسرائیل فعالیت جنبش اسلامی فلسطین را ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از ” آناتولی “براساس بیانیه حرکت اسلامی فلسطین، دولت اسرائیل ضمن اعلام ممنوعیت فعالیت هفده سازمان وابسته به این جنبش، تعدادی از اسناد و مدارک آنها را مصادره و کمال الخطیب، معاون شیخ رائد صلاح، رهبر جنبش و سلیمان احمد، مسئول پرونده مسجدالاقصی را احضار کرده است.

شیخ رائد صلاح، رهبر جنبش اسلامی فلسطین در سرزمین‌های ما قبل ۱۹۳۸، که برای بازپرسی به اداره پلیس حیفا آمده بود در گفتگو با خبرنگار آناتولی گفت: احتمالا این تصمیم برای ایجاد اختلال در دفاع ما از مسجدالاقصی گرفته شده است.

وی پس از انجام بازپرسی اعلام کرد که تصمیم غیرقانونی اسرائیل جهت ممنوعیت فعالیت ۱۷سازمان وابسته به جنبش اسلامی فلسطین را به رسمیت نمی شناسند.

به گفته او “جنبش اسلامی از اصول و اهداف اولیه اش به ویژه آزادی قدس و مسجدالاقصی گامی عقب نشینی نکرده و از حقوق خود صرف نظر نخواهد کرد”.

رهبر جنبش اسلامی فلسطین افزود: عضویت در این جنبش افتخاری برای ماست و از راههای قانونی پیام خود را به گوش تمام جهان می‌رسانیم”.

دولت اسرائیل، در تاریخ ۱۵ اکتبر سال جاری شیخ رائد صلاح، و یوسف اواوده، رهبر و رئیس دفتر روابط خارجی جنبش اسلامی فلسطین را ممنوع الخروج اعلام کرد.

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *