اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

اسلام‌هراسی پلیس‌های مسلمان آمریکایی را هم هدف گرفته است.

اسلام‌هراسی پلیس‌های مسلمان آمریکایی را هم هدف گرفته است.
با گسترش نژادپرستی، تبعیض و اسلام‌هراسی در بسیاری از ارکان حکومتی ایالات متحده آمریکا، بسیار۸۵۸۷۷۴۳۲۹۲۲۳۹۸۹۶۵۲۰۵۸۹۲۰۲۰۱۱ی از کارمندان مسلمان و حتی پلیس‌های این کشور نیز در معرض آزار و اذیت اسلام‌هراسان قرار گرفته‌اند، به طوریکه بسیاری از این نیروهای امنیتی مسلمان ترجیح می‌دهند در برابر این همه تبعیض و آزار سکوت اختیار کنند.
مجاهد رشید، پلیسی از منطقه ریچموند در کالیفرنیا می‌گوید ما حتی از جانب همکاران و رؤسای خود نیز آزار می‌بینیم، آنها همواره با دیده شک و حقارت به ما نگاه می‌کنند و ما تنها جایی که می‌توانیم حرف دلمان را بزنیم، مساجد و در میان برادران مسلمان دیگرمان است.
رشید که از سال ۲۰۰۸ به نیروی پلیس ریچموند پیوسته یک بار نیز به خاطرسیاست‌های اسلام‌هراسی، مجبور شده محل کار خود را عوض کند. او می‌گوید حتی همکارانش با القاب زننده‌ای چون “بمبگذار انتحاری” به او اهانت می‌کنند اما رشید می‌گوید هرگز در مقام پاسخگویی به این اهانت‌ها برنیامده چون نمی‌خواهد روی آتش بنزین بریزد.
شفیق عبدالصبور، از پلیس کانکتیکات نیز معتقد است چون نیروهای پلیس آمریکا عمدتاً مسیحی هستند پس به ما به عنوان یک فرد خارجی نگاه می‌کنند و ما را از خود نمی‌دانند.
درحقیقت موضوع رشید و شفیق مانند سوزنی در انبار کاه در آمریکا است. هم اکنون تنها در اداره پلیس سانفرانسیسکو، یک هزار پرونده مربوط به نژادپرستی و تبعیض نیروهای پلیس وجود دارد. نیروی امنیتی که قسم خورده از مردم مراقبت کند حالا خود به یکی از منابع اصلی نفرت پراکنی تبدیل شده است.

منبع:ایکنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن