اخبار جهان اسلام

“برابری در اسلام” سبب گرویدن افسر هندی به اسلام شد

“برابری در اسلام” سبب گرویدن افسر هندی به اسلام شدselodiya-320x213

“امرا سلودیا”، افسر خدمات اداری در هندوستان، پس از تحقیق پیرامون دین مبین اسلام، در زمرۀ مسلمانان قرار گرفت.

این افسر هندی پس از اقرار شهادتین در شهر “جیپور”، مرکز ایالت راجستان، «مساوات و برابری در اسلام» را دلیل گرایش خود به این دین اعلام کرد.

سلودیا که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت خاطرنشان کرد: اسلام دین برابری، احترام و عدالت است و بدون توجه به رنگ، نژاد و قبیله حقوق همه مسلمانان را به‌طور مساوی مراعات می‌کند. معیار فضیلت و برتری افراد در این دین بر تقوا و پرهیزگاری است. به این خاطر دین اسلام را با اراده کامل و بدون هیچ اجباری پذیرفتم.

وی اظهار داشت: «تمام مردم هند طبق اراده و خواستۀ خود می‌توانند دین‌شان را تغییر دهند و این در قانون اساسی کشور هند تصریح شده است. لذا هیچ‌کس حق ندارد علیه کسی که دین اسلام یا دین دیگری را پذیرفته است بدرفتاری کند، یا وی را مورد تهدید قرار دهد.»

“سلودیا” از شیوۀ برخورد حکومت هند با مسلمانان این کشور نیز انتقاد کرد و گفت: «حکومت هند همواره حقوق مسلمانان را ضایع می‌کند و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای آنان را به قتل می‌رساند و در بعضی موارد آنان را زنده در آتش می‌سوزاند.»

گفتنی است این افسر نظامی، پس از مسلمان‌شدن، از «بدرفتاری» حکومت “نارندرا مودی”، نخست وزیر هند ابراز انزجار کرده و در اعتراض به برخورد حکومت هند با مسلمانان این کشور از مقام خود استعفا داد.

منبع:سنی آنلاین به نقل از الالوکه

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن