اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

رئیس سازمان امور دینی ترکیه: وجهه و عزت مسلمانان به دست خودشان تخریب می‌شود

رئیس سازمان امور دینی ترکیه: وجهه و عزت مسلمانان به دست خودشان تخریب می‌شود thumbs_b_c_11f835265722e60780efa2437a371abf

محمد گورمز، رئیس سازمان امور دینی ترکیه در دیدار با مفتی اعظم عربستان سعودی در ریاض اظهار داشت که در طول تاریخ هیچ وقت به این اندازه وجهه و عزت مسلمانان به دست خودشان تخریب نشده ‌بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از آناتولی دکتر محمد گورمز، رئیس سازمان امور دینی ترکیه که برای انجام سفر رسمی دو روزه به عربستان سعودی سفر کرده است، با عبد العزیز آل الشیخ، مفتی اعظم این کشور و اعضای دائمی شورای فتوا در ریاض، پایتخت این کشور دیدار و گفتگو کرد.

گورمز، در سخنرانی خود در دیدار‌ میان هیئت‌ها، با بیان اینکه تلاش‌های بسیاری برای سیاه‌نمای اسلام و مسلمانان وجود دارد گفت: “در تمام جهان هر جا که مسلمانان هست، سر‌هایشان در گریبان است. نمایندگان دین اسلام به دلیل خشونت، تهدیدات و طرد شدن از جامعه توسط دیگران، با ترس شدید و نگرانی بزرگ برای زندگی کردن تلاش می کنند. این دین بزرگ، به عنوان دین تروریسم تصور می‌شود، میان مسلمانانی که به جان و ناموس یکدیگر تجاوز می کنند، تخم فتنه و نفاق افکنده می شود. باید بیشتر فکر کنیم و به جدیت بیشتری عمل کنیم. امروز در نتیجه‌‌ای جهالت پیروان اسلام ضرر‌های گروه‌های تروریستی که با نوشتن نام پیامبر اسلام روی پرچم خود به اسلام ضرر وارد می کنند، بیشتر از ضرر و آسیب طعنه‌زنان به این دین است”.

وی تاکید کرد که ترکیه و عربستان سعودی میان بزرگترین کشورهایی هستند که می توانند در جهان اسلام از تعادل اجتماعی و یکپارچگی ملی خود حفاظت کنند و علیه “فتنه‌های فرقه‌‌ای” خود را محافظه کنند.

رئیس سازمان امور دینی ترکیه، در ادامه سخنانش با تاکید بر لزوم کمک‌ به مردم سوریه، افزود: “مردم سوریه در زمینه آموزش برای حفاظت از هویت عرب و اسلام نیاز همکاری این دو کشور را دارند”.

آل شیخ: همبستگی مسلمانان بسیار مهم است

عبد العزیز آل الشیخ، مفتی اعظم عربستان سعودی نیز اظهار داشت که امت اسلام از هم پاشیده و در میان آنها اختلاف ایجاد شده است.

آل الشیخ با بیان اینکه باید مسلمانان از اختلاف دوری کرده و متحد شوند گفت: “خدا خواسته که از اختلاف دوری کنیم و گفته که اختلاف نکنید در غیر این صورت ناموفق می شوید. ما باید متحد شویم و از راهی که خدا دوست دارد، برویم. همبستگی کشورهای مسلمان بسیار مهم است. روابط ترکیه و عربستان سعودی دارای قدمت تاریخی بوده و اهمیت فراوانی برخوردار است. از خدا می خواهم این روابط در عدالت و برادری ادامه یابد. عربستان سعودی همیشه درکنار ترکیه خواهد بود”.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن