اخبار ایران و جهان

فداکاری مرد مسلمان جان زن یهودی را نجات داد + عکس

IMG14100534

من یک قهرمان نیستم. خدا از ما خواسته است که به یکدیگر کمک کنیم.

یک مرد مسلمان بی‌خانمان در شهر رم ایتالیا به خاطر حرکت قهرمانانه در نجات جان یک زن یهودی که سعی داشت خود را در رودخانه بسیار آلوده «تیبر» غرق کند، مورد تقدیر قرار گرفت.

پایگاه خبری «Digital Journal»، سبوج خلیفه در گفت‌وگو با تلویزیون «تی‌وی ۲۰۰۰» ایتالیا گفت: من یک قهرمان نیستم. خدا از ما خواسته است که به یکدیگر کمک کنیم.

سبوج خلیفه، مهاجر مسلمان بنگلادشی که ۳۲ ساله است وقتی دید زنی از پل رودخانه تیبر خود را به آب انداخت به سرعت داخل این رودخانه که بسیار آلوده است پرید و جان او را نجات داد. این مسلمان بی‌خانمان در کنار این پل زندگی می‌کند.

فیلمی که از این صحنه گرفته شده نشان می‌دهد که خلیفه با یک دست این زن را می‌گیرد و با دست دیگر به سمت ساحل رودخانه شنا می‌کند که ناجیان به محل حادثه می‌رسند و مردم با فریادهای خود او را تشویق می‌کنند.
پلیس ایتالیایی گفت: که این زن ۵۵ ساله یهودی به صورت مشخص قصد خودکشی داشته است که پس از نجا۰۰۲(۶۱)ت به بیمارستان منتقل می‌شود و اکنون وضعیت خوبی دارد.

در پاسخ به اقدام بشردوستانه این جوان مسلمان، مقامات ایتالیایی به وی اجازه اقامت در ایتالیا و کار کردن در این کشور را اعطا کردند. وی ۸ سال بود که به صورت غیرقانونی در ایتالیا حضور داشت و ۴ سال بود که بی‌خانمان شده بود.

یهودیان رم نیز از خلیفه قدردانی کردند.

حدود ۲ میلیون مسلمان در ایتالیا زندگی می‌کنند که از این میان ۲۰ هزار نفر ایتالیایی‌های تازه‌مسلمان هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن