تاریخ: ۰:۱۶ :: ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
مخالفت دولت با بخش‌هایی از «طرح بانکداری بدون ربا»/ مجلس در انتظار لایحه

  مخالفت دولت با بخش‌هایی از «طرح بانکداری بدون ربا»/ مجلس در انتظار لایحه برخی اخبار حاکی از آن است که دولت با بخش‌هایی از «طرح بانکداری بدون ربا» مخالف بوده و معتقد به ارائه لایحه در این زمینه است. چند ماه قبل بود که پیش‌نویس طرح جدید عملیات بانکی بدون ربا تقدیم مجلس شورای […]

 

مخالفت دولت با بخش‌هایی از «طرح بانکداری بدون ربا»/ مجلس در انتظار لایحه

۸۵۸۷۶۸۹۷۲۴۴۲۵۴۰۳۹۶۶۵۷۰۷۲۰۲۱۳

برخی اخبار حاکی از آن است که دولت با بخش‌هایی از «طرح بانکداری بدون ربا» مخالف بوده و معتقد به ارائه لایحه در این زمینه است.

چند ماه قبل بود که پیش‌نویس طرح جدید عملیات بانکی بدون ربا تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و در این مدت در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

چند روز قبل کلیات این طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد تصویب قرار گرفت و بنا شد برای بررسی بیشتر این موضوع کارگروهی متشکل از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، مرکز پژوهش‌های مجلس و برخی دیگر از کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصادی تشکیل شود تا در نهایت بعد از اصلاحات لازم جزئیات آن نیز مورد تصویب قرار گیرد تا این طرح برای تصویب نهایی و تبدیل به قانون، روانه صحن علنی مجلس شود.

اما براساس اطلاعات رسیده به نظر می‌رسد که دولت با بخش‌هایی از این طرح مخالف است و در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان کمیسیون اقتصادی و نمایندگان دولت برگزار شده است، نماینده دولت مخالف بخش‌هایی از این طرح بوده و معتقد است باید در این زمینه لایحه‌ای از سوی دولت ارائه شود.

ابراهیم نکو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این‌باره به ایکنا گفت: چون قوانین مرتبط با این موضوع زیاد بودند، نظر دولت بر این بود که همه قوانین تجمیع شده و در کنار هم بتوانند یک قانون پخته را به وجود بیاورند.

وی ادامه داد: البته کمیسیون اقتصادی به کلیات این طرح رأی مثبت داد و بنا شد به گونه‌ای رفتار کنیم تا در یک ماه آینده که دولت لایحه مربوطه را ارائه دهد در نهایت با کنار هم قرار دادن این دو، بتوانیم قانونی پخته و کامل را ایجاد کنیم.

حال به نظر می‌رسد که برای تصویب قانون جدید بانکداری بدون ربا باید نظر دولت را هم جلب کرد؛ بنابراین باید منظر بود که لایحه پیشنهادی دولت حاوی چه مواردی بوده و مجلس چه واکنشی به آن نشان خواهد داد.

 

منبع: ایکنا

پاسخی بگذارید

کد امنیتی *