اخبار جهان اسلام

معرفی فرهنگ اسلامی در دانشگاه کنتاکی آمریکا

۸۵۸۷۷۳۴۷۵۴۳۰۱۵۲۴۱۴۳۱۲۴۸۶۷۷۳۹۷

سازمان دانشجویان مسلمان دانشگاه ایالتی موری واقع در شهر موری در ایالت کنتاکی آمریکا با برگزاری برنامه‌ای تلاش کرد تا غیرمسلمانان را با دین و فرهنگ اسلامی آشنا کند.
به گزارش ندای سنت به نقل از ایکنا این برنامه با عنوان «کشف فرهنگ اسلامی» برگزار شد و در جریان آن نمایش‌های متعددی برای معرفی اسلام به دانشجویان برگزار شد.

نایف العطیبی، رئیس سازمان اسلامی دانشگاه موری عنوان کرد: این برنامه‌ به منظور از بین‌ بردن بسیاری از تصورات نادرست مردم در مورد اسلام برگزار شد. به عنوان مثال بسیاری فکر می‌کنند که مسلمانان از غیرمسلمانان نفرت دارند اما این در حالی است که حضرت محمد(ص) همواره در صلح و آرامش در کنار برادران مسیحی و یهودی زندگی کرد.

وی افزود: بسیاری نیز از میزان ارادت مسلمانان به حضرت عیسی(ع) خبر ندارند و نمی‌دانند که ما مسلمانان نیز مانند مسیحیان معتقد به بازگشت مسیح(ع) در روز قیامت هستیم.

العطیبی گفت: در یکی از برنامه‌ها نیز قرآن کریم به شرکت‌کنندگان معرفی و اعلام شد که این کتاب آسمانی هرگونه خشونت و اقدام تروریستی را محکوم می‌کند. همچنین حقوق بشر در قرآن کریم و تأکید بر اینکه خداوند همه انسان‌ها را برابر آفریده است، مطرح شد.

وی افزود: در بخش دیگری از این برنامه نیز دانشجویان دختر مسلمان به سؤالات در مورد جایگاه زن در اسلام و نیز حجاب اسلامی پاسخ می‌دادند.

همچنین مستندهایی در مورد حضرت محمد(ص) و نیز اسلام و علم برای شرکت‌کنندگان پخش و با شیرینی‌ها و غذاهای سنتی کشورهای اسلامی از آنان پذیرایی شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن