خطبه های جمعه

مولانا ساداتی: حملات تروریستی و کشتار مردم بی گناه از دیدگاه اسلام محکوم است

مولانا ساداتی: حملات تروریستی و کشتار مردم بی گناه از دیدگاه اسلام محکوم استsadati

خطیب جمعه اهل سنت سراوان با بیان اینکه حملات تروریستی و کشتار مردم بی گناه در دین اسلام جایگاهی ندارد، جنگ غربی ها علیه مقدسات مسلمانان وحملات مرگبار قدرتهای جهانی و هم پیمانانشان در خاورمیانه و آواره کردن آنها را از اسباب فراهم نمودن افراط گرایی و خشونت دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، مولانا ساداتی در خطبه های نماز جمعه این هفته ۲۹ آبانماه ۹۴در اشاره به حوادث اخیر فرانسه اظهار داشت: حمله تروریستی در فرانسه و کشتار مردم بی گناه از نظر اسلام محکوم است و هرگز اسلام به پیروان خود چنین اجازه ای را نمی دهد، کشتن زنان و کودکان و مردم بی دفاع و تخریب اماکن تفریحی و فرهنگی،عبادتگاه ها را حتی در جنگ هم ممنوع قرار داده است.

مدیر دارالعلوم زنگیان سراوان افزود:عمل تروریستی در هر شکل و صورتی که باشد محکوم است و از دیگاه اسلام عملی بسیار زشت و مردود است دین اسلام حتی غیبت و عیب جویی ،تهمت و تجاوز به حقوق دیگران و هتک حرمت به هیچ فردی را جایز نمی داند و این اعمال را گناه و حرام قرار داده است.

امام جمعه اهلسنت سراوان تصریح کرد: امروز غربی های افراطی وارد جنگ علیه مقدسات مسلمانان شده اند و به تخریب مساجد و آتش زدن مقدس ترین کتاب الهی قرآن کریم و اذیت و آزار و تهدید شهروندان مسلمان پرداخته اند که پیامد این حرکتها اسباب افراط گرایی و تند روی را فراهم می کند زیرا هر کنشی واکنشی و هر عملی عکس العملی را به همراه خواهد داشت.

مولانا ساداتی خاطرنشان ساخت:حملات خونین و مرگبار قدرتهای جهانی و هم پیمانانشان بر افغانستان و بعد از آن اشغال عراق و کشتار مردم بی دفاع از زن و کودک وپیر وجوان در سوریه و عراق هیچ توجیهی ندارد،آیا همه این ها تروریست هستند؟ صدها هزار خانه را تخریب و خانواده ها را آواره کرده اند به کدام گناه ، این بدترین شکل تروریسم و سبب پیدایش گروه های تروریستی شده است، نفرت علیه مسلمانان و سلب آزادیهای مذهبی آنان و تحقیر و توهین مقدسات مسلمانان علی الخصوص در فرانسه مزید بر علت شده است.

***مولانا ساداتی در ادامه سخنان با اشاره به تخریب خانه های مردم روستای احمد آباد حاشیه شهر سراوان در تاریخ سه شنبه ۲۶ آبانماه ۹۴ توسط مسولان مربوطه دولتی اظهار داشت: تخریب خانه های مردم فقیر و مستضعف و هتک حرمت افراد عمل ناشایسته است و قابل توجیه نیست از آنجا که این خانه ها سالهاست که ساخته شده و مردم در آن سکونت دارند و امتیاز آب و برق داشته اند و تمام دارایی خود را هزینه ساخت سرپناهی کرده اند نباید به روش خشونت آمیز متوسل شد از آنجا که این مردم صبور و منطقی هستند و می خواهند از راه قانونی برای آنان چاره جویی شود.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه اهل سنت سراوان افزود: این زمین ها قطعه قطعه فروخته شده اگر مسئله زمین خواری در کار بوده عاملان اصلی و دلالان زمین خوار باید مورد مواخذه قرار گیرند و در صورت حکم قضایی نیز باید مامورین یا مسولین مربوطه زمین های تصرف شده و غیرقانونی را پس بگیرند و نباید از حکم قضایی برداشت نادرست کرد.
مولانا ساداتی بیان نمود: فرو ریختن و تخریب منازل مسکونی کسانیکه هیچ سرپناهی ندارند با این روش قابل توجیه نیست.

***امام جمعه اهل سنت سراوان در پایان با اشاره به هفته بسیج عنوان نمود: بسیج از همه اقشار مردم با هدف منفعت رساندن به جامعه تشکیل شده است ، رساندن نفع و دفع ضرر و زیان در زمینه های مختلف از وظایف همه افراد جامعه است ، امر به معروف و نهی از منکر و انجام کارها به صورت گروهی و اجتماعی مفید تر و تاثیرگذارتر خواهد بود اگر جمعی از پزشکان به صورت بسیج پزشکی یا جمعی از فرهنگیان به عنوان بسیج فرهنگی در مناطق خود به مردم کمک رسانی نمایند بسیاری از مشکلات مردم حل می شود.
مولانا ساداتی افزود: بسیج به این معنی نیست که فقط یک نیروی نظامی باشد در مواردی که نیاز باشد همه اقشار در زمینه حرفه و فن می توانند همکاری و کمک رسانی نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن