اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

پخش برنامه قرآنی به زبان فنلاندی از رادیو فنلاند

پخش برنامه قرآنی به زبان فنلاندی از رادیو فنلاند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ،شبکه رادیویی فنلاند در اقدامی کم سابقه از این پس ترجمه ‌قرآن کریم به زبان فنلاندی را در ۶۰ برنامه نیم ساعته پخش خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار شبکه رادیویی “آ ار د” آلمان (ARD) رادیوی سراسری فنلاند (Yleisradio) برای بالا بردن هرچه بیشتر فرهنگ مدارا در برابر اسلام در جامعه، دست به تولید و پخش یک مجموعه برنامه از ترجمه قرآن به زبان فنلاندی زده است.

این مجموعه قرار است ۶۰ بار به مدت نیم ساعت از رادیو پخش شود. برای نمونه یکی از قسمت‌ های این برنامه با قرائت سوره “فاتحه” و ترجمه آن به زبان فنلادی آغاز می شود و سپس یک روحانی مسلمان شناخته شده و یک پرفسور فنلاندی که متن قرآن را از عربی به فنلاندی ترجمه کرده، با یکدیگر به گفتگو می نشینند.

متن هر سوره قرآن به همراه ترجمه و تفسیر آن در وبسایت رادیوی سراسری فنلاند نیز منتشر می شود. این شبکه رادیویی در وبسایت خود، هدفش از این پروژه را آشنایی بیشتر فنلاندی ها با فرهنگ و مذهب مسلمانان خوانده است.

در سال های اخیر نتیجه تحقیقات در فنلاند نشان دهنده آن هستند که به ویژه درمیان نوجوانان عدم مدارا و تحمل در برابر ادیان و فرهنگ های دیگر رو به افزایش است. در پژوهشی که توسط یکی از دانشگاه های این کشور انجام شد، محققین پیشنهاد دادند برای رفع این معضل در مدارس و در رسانه ها به طور گسترده تر و آزادانه تر در باره موضوعات اجتماعی و مذهبی بحث و گفت و گو شود.

اواخر سال گذشته میلادی رئیس کمیته قانون اساسی فنلاند در پارلمان این کشور پیشنهاد داد تا واحد درسی اصول اخلاق، جایگزین واحد درسی تعلیمات مسیحی در مدارس شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن