خطبه های جمعه

مولانا ساداتی: پیامبر با دید و نگاه عدالت اسلامی ؛ وحدت را در عمل تحقق بخشیدند

مولانا ساداتی : پیامبر با دید و نگاه عدالت اسلامی ؛ وحدت را در عمل تحقق بخشیدند IMG 0380 2 300x168 - مولانا ساداتی: پیامبر با دید و نگاه عدالت اسلامی ؛ وحدت را در عمل تحقق بخشیدند

مولانا سید عبدالصمد ساداتی ، با بیان اینکه وحدت امت ؛ فریضه ای اسلامی است و پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم ؛ وحدت اسلامی را بطور کامل و جامع تحقق بخشیدند ، همبستگی امت اسلامی بر مبنای عدالت در حکم و اعتدال در روش را امکانپذیر بیان کردند.

امام جمعه اهل سنت سراوان در بخش نخست خطبه های نماز جمعه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۶ این هفته سراوان با اشاره به اینکه ” الله تعالی منهج و سیره رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم را بعنوان اسوه جامع فضائل اعمال و محاسن اخلاق کامل در تمام امور زندگی معرفی نموده اند” ف اظهار داشتند:  وحدت و همبستگی امت فریضه ای اسلامی و مبنای آن عدالت در حکم و اعتدال در روش و امورات است که هیچگونه تبعیضی در آن وجود ندارد.

 مولانا ساداتی تصریح کردند: رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم در جهت برقراری وحدت بطورعملی اقدام فرمودند ؛ چنانکه در بین مسلمانان زید بن حارثه رضی الله عنه را فرمانده سپاه اسلام ، بلال حبشی رضی الله عنه را موذن ویژه قرار می دهند و از سلمان فارسی رضی الله عنه تجلیل می نماید و با تبعیض های قومی و نژادی مبارزه می کند ؛ شایستگی و ارزش ها را ملاک منصب ها و موقعیت های اجتماعی قرار می دهد.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان خاطرنشان ساختند: پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم بطورعملی و آشکار اعلام می فرماید کسی بر دیگری از نظر نژاد و قومیت و رنگ  برتری ندارد مگربا شایستگی که ملاک آن تقوی و پرهیزکاری است ، آنحضرت صلی الله علیه و آله وسلم با دید و نگاه عدالت اسلامی ؛ وحدت امت اسلامی را بنا می نهند.

مولانا ساداتی ابراز داشتند: با دوری از تعصبات گوناگون قومی و نژادی و با احترام به مقدسات اسلامی و باورهای دینی و تحمل نظرات دیگران و مدارا با پیروان همه مذاهب ؛ تحقق وحدت اسلامی در عمل امکان پذیر است .

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان بیان کردند: نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم با نفی تعصبات قومی و نژادی وبا استفاده از ظرفیت های موجود جامعه نقش موثر و سازنده برای تحقق وحدت و همبستگی اسلامی با حمایت از اقشار محروم و ستمدیده جامعه ، گذشت و سعه صدر با در نظر گرفتن مصالح عمومی امت ؛ وحدت اسلامی را بطور کامل و جامع تحقق بخشیدند.

ایشان افزودند: پیروزی مسلمانان و گسترش اسلام در بهترین مقطع تاریخ خلافت راشده ، در پرتو همبستگی و وحدت بود.

تحریف سخنان شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید با هدف ایجاد تفرقه و بدبینی حرکتی زشت و قبیح است

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان با بیان اینکه شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید ؛ داعی وحدت بین اقوام و مذاهب است ، تحریف و قطع و برید سخنان خیرخواهانه شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید با هدف بدبینی ، ایجاد تفرقه و تخریب شخصیت ایشان را حرکتی زشت و قبیح خواندند.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان گفتند: تلاش افراد مغرض و تفرقه انداز با تحریف و قطع و برید سخنان شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید با هدف بدبینی و ایجاد تفرقه و تخریب شخصیت مورد وثوق و اعتماد مردم ؛ حرکتی زشت و قبیح است.

مولانا ساداتی نصریح کردند:برداشت نادرست و مغرضانه از سخنان خیرخواهانه و سراسر معنویت مولانا عبدالحمید و ترغیب ایشان به توبه ، تقرب و توجه الی الله ؛ توصیه ای برای عموم مردم بود ، اما بدخواهان و کسانیکه درون آنها الوده است ؛ دنبال تحریف و تقطیع سخنان حق برای ایجاد تخریب و بدبینی بین اقوام به دنبال بهره برداری سوء هستند و این بار اول نیست بلکه بدخواهان بارها متوسل به چنین شیوه هایی شده اند.

امام جمعه اهل سنت سراوان افزودند: مولانا شخصیتی مورد وثوق ، داعی وحدت بین اقوام و مذاهب و از منادیان راستین وحدت براساس عدالت اسلامی هستند و هیچگاه نسبت به قوم یا مذهبی توهین و یا سخنان تحقیرامیز شنیده نشده و همواره راه اعتدال را توصیه نموده اند.

گروگانگیری عملی زشت و ناجوانمردانه است

مولانا ساداتی همچنین در سخنانی با بیان اینکه گروگانگیری عملی زشت و ناجوانمردانه است ، گفتند: عمل زشت گروگانگیری مولوی فضل الرحمن فرزند گرامی مولانا محمدعثمان حفظه الله امام جمعه متحرم و مدیر مدرسه دینی مدینه العلوم با رفتار خشونت امیز تحت هرعنوان که باشد حرکتی بسیار زشت وقبیح و ناجوانمردانه است.

ایشان خاطرنشان ساختند: گروگانگیری از زشت ترین پدیده ها است و بدتراز آن اینگونه رفتار با معلم و مدرس قران و حدیث نبوی که زندگی خود را برای دین و تدریس علوم دینی برای جامعه وقف کرده است در واقع توهین به قران و حدیث و زیر پا گذاشتن فضایل اخلاقی است.

امام جمعه اهل سنت سراوان نوصیه نمودند: چنانچه کسی بردیگری حقی یا طلبی داشته باشد باید از طریق قانونی یا ریش سفیدی و مصالحت و گفتگو حل و فصل شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن