اخبار ایران و جهان

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین استعفا داد

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین استعفا دادthumbs_b_c_d06a9cb79db9c1ba8cc65d2b7b940988

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین اعلام کرد به دلیل عدم دریافت اجازه ورود به فلسطین از سوی اسرائیل، اقدام به استعفاء کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از”آناتولی”، ماکاریم ویبیسونو، گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در فلسطین، اعلام کرد که به دلیل عدم دریافت اجازه ورود به فلسطین و بازدید از این مناطق از سوی اسرائیل، اقدام به استعفاء کرده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل، در این مورد تصریح کرد که اسرائیل از صدور اجاره ورودش به فلسطین در تمام دوران خدمت وی سرباز زده و بدین صورت از امکان ارایه کمک‌ به فلسطینیان ممانعت شده است.

وی با بیان اینکه از ژوئن سال ۲۰۱۴ تا کنون بر سر کار بوده و در طی این مدت، اسرائیل به مراجعات آنها برای ورود به فلسطین به عنوان یک ناظر “بی طرف” پاسخ نداده است، افزود: با توجه به اینکه بدون دسترسی مستقیم به خاک فلسطین قادر به ایفای وظیفه خود نخواهم بود، از سمت خود استعفا می دهم.

ویبیسونو با اشاره به همکاری دولت فلسطین با‌ وی در خلال این مدت، اظهار داشت: اسرائیل نیز به خاطر اعتبار خود باید همکاری نماید و اجازه دسترسی به اراضی فلسطین را صادر کند.

ماکاریم ویبیسونو، ششمین گزارشگر سازمان ملل متحد در امور فلسطین تا تاریخ ۳۱ مارس سال جاری به وظایف خود ادامه خواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن