اخبار ایران و جهان

آماری تکان دهنده از تلفات و شرایط سخت کودکان فلسطینی

آماری تکان دهنده از تلفات و شرایط سخت کودکان فلسطینی کودک کشی اسراییل 150x150 - آماری تکان دهنده از تلفات و شرایط سخت کودکان فلسطینی

وزارت اطلاع رسانی فلسطین آمار  تکان دهنده ای  از تلفات کودکان فلسطینی ارایه داده است.

وزارت اطلاع رسانی فلسطین روز دوشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۰ تاکنون، ۲۷ هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده و یا زخمی کرده است.
واحد اطلاع رسانی کودکان در وزارت اطلاع رسانی فلسطین، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: از ابتدای انتفاضۀ مسجد الاقصی در ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۰ تا پایان ماه مارس ۲۰۱۶، ۲۰۷۰ کودک فلسطینی شهید و بیش از ۱۳ هزار کودک نیز زخمی شدند.
در این بیانیه همچنین تاکید شده است که تفنگداران رژیم اشغالگر صهیونیستی، از سال ۲۰۰۰، بیش از ۱۲ هزار کودک را بازداشت کرد که از این تعداد ۴۸۰ تن، همچنان در زندان به سر می برند. ۹۵ درصد از این کودکان، در مراحل بازداشت و بازجویی شکنجه شدند و به آنان تعرض شد و از داشتن وکیل در هنگام بازجویی محروم ماندند و به اکراه ناچار شدند به اموری که به آن ها گفته می شد، اعتراف کنند.
وزارت اطلاع رسانی فلسطین خاطر نشان کرده که رژیم اشغالگر صهیونیستی، سالانه ۷۰۰ کودک از استان های مختلف فلسطین را به بهانه پرتاب سنگ به تفنگداران رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان صهیونیست، بازداشت می کند و دانش آموزان فلسطینی را در پست های ایست بازرسی نظامی بر دروازه های شهرها و روستاها آزار می دهد.
بر پایه این بیانیه، شمار زیادی از کودکان فلسطینی، به سبب فقر فراگیر خانواده ها و تنگنای اقتصادی شدید در فلسطین و محاصرۀ مستمرِ باریکه غزه، ناچار به ترک تحصیل و پیوستن به بازار کار می شوند.
سازمان مرکزی آمار در فلسطین در سال ۲۰۱۳، میانگین کودکان فلسطینی را که ترک تحصیل می کنند و به بازار کار می پیوندند ۴٫۱ درصد اعلام و تاکید کرد این کودکان ۱۰ تا ۱۷ سال سن دارند.
وزارت کار فلسطین نیز در آخرین گزارش خود تاکید کرد که ۱۰۲ هزار کودکِ زیر ۱۸ سال فلسطینی، در بازار کار حضور دارند و این تعداد در حالی است که در سال ۲۰۱۱، شمار این کودکان، تنها ۶۵ هزار تن بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا