اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

آمار شهدای فلسطینی در اثر حملات اسرائیل به ۲۴ نفر افزایش یافت

آمار شهدای فلسطینی در اثر حملات اسرائیل به ۲۴ نفر افزایش یافتn00096035 t 300x224 - آمار شهدای فلسطینی در اثر حملات اسرائیل به ۲۴ نفر افزایش یافت

در اثر حملات صهیونیستها شمار شهدای انتفاضه فلسطین به ۲۴ نفر افزایش یافت و شمار مجروحان نیز از مرز ۱۴۰۰ نفر گذشت.

به گزارش ندای سنت در حمله بامداد دیروز جنگنده های رژیم صهیونیستی به باریکه غزه، یک زن باردار و دختر بچه فلسطینی به شهادت رسیدند. علاوه بر این یک فلسطینی دیگر در درگیری های کرانه باختری به شهادت رسید و بدین گونه شمار شهدای انتفاضه فلسطین به ۲۴ نفر افزایش یافت و شمار مجروحان نیز از مرز ۱۴۰۰ نفر گذشت.

وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه ای از شهادت احمد عبدالله شراکه کودک ۱۳ ساله فلسطینی در نتیجه شدت جراحات وارده بر اثر تیراندازی نظامیان صهیونیست خبر داد.

دشمن صهیونیستی روز گذشته با استفاده از گلوله های جنگی اقدام به سرکوب فلسطینیان در مناطق مختلف قدس، کرانه باختری، فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ و نوار غزه کرد که در این درگیری ها علاوه بر شهادت ۳ نفر، بیش از ۱۰۰ نفر دیگر هم مجروح شدند.

همچنین در باریکه غزه نیز یک زن و دخترش به شهادت رسیده و دست کم ۳ عضو دیگر این خانواده نیز مجروح شدند.

اشرف قدرت سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه تصریح کرد که در مجموع روز یکشنبه ۲ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۵۰ نفر دیگر هم مجروح شده اند.

بر اساس آمارهای وزارت بهداشت فلسطین، شمار شهدای انتفاضه سراسری فلسطین تا به این لحظه به ۲۴ نفر یعنی ۱۳ نفر در کرانه باختری و ۱۱ نفر هم در باریکه غزه افزایش یافت.

این وزارتخانه اعلام کرد که در میان شهدا ۲ زن و ۶ کودک از باریکه غزه به نام های مروان هشام بربخ و رهف یحیی حسان و در کرانه باختری نیز ۴ کودک به نام های امجد حاتم جندی، عبدالرحمان عبیده الله، اسحاق بدران و احمد عبدالله شراکه دیده می شوند.

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا