اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

اتحادیه جهانی علمای مسلمان دفاع از مسجد الاقصی را بر همه واجب دانست

اتحادیه جهانی علمای مسلمان دفاع از مسجد الاقصی را بر همه واجب دانستواقعی در کجا قرار دارد؟به همراه عکس 5 300x227 - اتحادیه جهانی علمای مسلمان دفاع از مسجد الاقصی را بر همه واجب دانست

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان تاکید کرد که منازعه فلسطین، منازعه ای دینی است نه سیاسی و دفاع از مسجد الاقصی بر همه مسلمانان واجب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از”مرکز اطلاع رسانی فلسطین”، مروان ابو راس امروز شنبه در اظهاراتی در نخستین نشست علمای مسلمان که به همت هیات علمای فلسطین و اتحادیه جهانی علمای مسلمان در غزه برگزار شد، تصریح کرد که نام “اسرائیل”، ستاره پرچم آن، اسامی خیابان ها و شهرهای آن همگی بر این دلالت دارد که این رژیم بر پایه و اساسی دینی تاسیس شده است، پس مقابله با آن با مواضع سیاسی هرگز شدنی نیست.

ابو راس اظهار داشت که علمای مسلمان وظیفه سنگینی بر دوش دارند و دفاع از ملت فلسطین وظیفه دینی هر مسلمانی است و فلسطین تنها متعلق به فلسطینیان نیست بلکه متعق به همه امت اسلام است و مسجد الاقصی، قبله اول مسلمانان نیز در این سرزمین مقدس واقع شده است.

وی خوستار تشدید مبارزات و مقاومت ملت فلسطین در برابر دشمن صهیونیستی شد و از سراسر امت اسلامی و عربی خواست با مال و سلاح فلسطینیان را در این نبرد مقدس یاری کنند.

از سوی دیگر، دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمان در اظهاراتی از طریق ویدیو کنفرانس از قطر تصریح کرد که فلسطین مساله اصلی و مرکزی امت اسلام است و در صورت حل و فصل مساله فلسطین، تمامی بحران ها و مشکلات منطقه حل خواهد شد.

علی قره داغی خواستار کمک مالی و تسلیحاتی به مبارزان و مجاهدان فلسطینی به منظور دفاع از قبله نخست شد و تاکید کرد که مقاومت در برابر اشغالگران وظیفه شرعی و دینی تمامی مسلمانان است.

همچنین رئیس شورای عالی قضات فلسطین خاطر نشان کرد که امت اسلامی و عربی مادامی که جنایت های دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین ادامه داشته باشد، رنگ آرامش و امنیت را به خود نخواهد دید.

شیخ حسن جوجو از امت اسلامی خواست با تمامی ابزارها و امکاناتی که در اختیار دارند به دفاع از فلسطین برخیزند. وی از علما نیز خواست برای آزادی فلسطین از اشغال صهیونیست ها نقش آفرینی کرده و مسلمانان را به دفاع از قبله نخست تشویق کنند.

در همین راستا، احمد عمری رئیس هیات علمای مسلمان در لبنان نیز در اظهاراتی از طریق ویدیو کنفرانس خواستار حمایت همه جانبه امت اسلامی و عربی از ملت فلسطین شد و متعهد شد که در راستای دفاع از پاسداران مسجد الاقصی، طرح ها و پروژه هایی را به مرحله اجرا بگذارند.

عبدالفتاح مورو رئیس جنبش نهضت تونس ضمن تقدیر از ثبات و پایداری مثال زدنی ساکنان قدس، تاکید کرد که قدس و فلسطین تنها قضیه امت اسلامی و عربی نیست، بلکه قضیه سراسر بشریت است.

همام سعید از رهبران اخوان المسلمین اردن نیز در سخنانی خطاب به فلسطینیان تاکید کرد: « شما انتفاضه سوم را به راه انداختید و این انتفاضه لرزه بر اندام اشغالگران انداخته است و اکنون صهیونیست ها دریافته اند که جایی در این سرزمین نخواهند داشت.»

سلمان ندی از علمای برجسته و سرشناس هند هم امت اسلام را به مسئولیت پذیری در قبال ملت فلسطین و دفاع از آنان در برابر اشغالگران صهیونیست دعوت کرد.

عبدالهادی اونج رئیس حزب اسلامی مالزی هم تاکید کرد که فلسطین سرزمین مسلمانان و پیامبران الهی است و ملت فلسطین به نیابت از تمامی مسلمانان در حال دفاع از مسجد مبارک الاقصی و دیگر مقدسات این سرزمین است.

از سوی دیگر، خیر مفید ابو عمشه رئیس هیات علمای فلسطین در خارج تصریح کرد که اشغالگران صهیونیست دو گزینه بیشتر پیش رو ندارند: یا اینکه از این سرزمین مقدس رخت بربندند و یا اینکه به دست مبارزان فلسطینی به هلاکت خواهند رسید.

ابو عمشه از تشکیلات خودگردان نیز خواست به جای همکاری با دشمن صهیونیستی از ملت خویش دفاع کند.

احمد رفاعی رئیس شورای اسلامی سوریه هم اظهار داشت که تمامی رنج و محنت های امت اسلامی و عربی به یک طرف و مصیبت فلسطین و مسجد الاقصی نیز به یک طرف. وی تاکید کرد که فلسطین مساله اصلی و محوری سراسر امت اسلامی و عربی است.

زینه عمرو یکی از پاسداران مسجد الاقصی نیز خواستار نقش آفرینی علمای اسلام در خصوص دفاع از مسجد الاقصی و بانوان فلسطینی در برابر جنایت ها و تجاوزات رژیم اشغالگر قدس شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا