اخبار ایران و جهان

اتیوپی از فقیرترین کشورهای جهان، با فاجعه انسانی ناشی از گرسنگی روبه رو است

اتیوپی از فقیرترین کشورهای جهان، با فاجعه انسانی ناشی از گرسنگی روبه رو استirendaya00215 300x169 - اتیوپی از فقیرترین کشورهای جهان، با فاجعه انسانی ناشی از گرسنگی روبه رو است

اتیوپی با مساحتی سه برابر کشور آلمان و با حدود ۹۴ میلیون نفر جمعیت و تمدنی بسیار کهن یکی از فقیرترین کشورهای آفریقا و جهان محسوب می شود و میلیونها تن از مردم این کشور با درآمد سرانه بسیار اندک با مشکلات فراوانی بسر می برند.

به گزارش گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از”ایرنا”، براساس آمار سال ۲۰۱۴ میلادی ، اتیوپی با ۹۴ میلیون نفر جمعیت و با درآمد متوسط روزانه یک دلار زندگی می کنند.
آمار سازمان ملل بیانگر آن است که هر ساله ۳۱۵ هزار کودک زیر ۵ سال در اتیوپی به علت سوء تغذیه جان خود را از دست می دهند.

این آمار همچنین بیانگر آن است که نیمی از کودکان زیر ۱۵ سال ناگزیر به کار هستند . این در حالی است برخی از این کودکان به ناچار تن به کارهای بسیار مخاطره آمیز می دهند.
این در حالی است که نهادهای بین المللی نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی در اتیوپی هشدار می دهند.
بررسی های بعمل آمده حاکی از آن است که اتیوپی ممکن است تحت تاثیر پدیده جوی ‘ال نینو’ و شرایط آب و هوایی جدید باخشکسالی مواجه شود.
از آنجایی که اتیوپی به لحاظ جغرفیایی هیچ مرزی آبی ندارد ، بنابراین بروز پدیده خشکسالی می تواند این کشور را با مشکلات جدی مواجه کند.
پیش بینی های بعمل آمده حاکیست که با بروز خشکسالی در اتیوپی ، حداقل ۱۵ میلیون نفر از جمعیت این کشور با خطر قحطی مواجه خواهند شد.
نبود غذای کافی مهمترین مشکل مردم اتیوپی محسوب می شود. اکثر خانواده ها در اتیوپی فقط قادر به تهیه شش ماه غذا در سال برای خود هستند.
براین اساس آمار ، مرگ و میر کودکان در اتیوپی بسیار بیشتر از متوسط جهانی است.
از سوی دیگر عدم دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم در اکثر نقاط کشور از معضلات بزرگ اتیوپی محسوب می شود.
همچنین نبود امکانات کافی پزشکی و بهداشتی از دیگر معضلات مردم اتیوپی محسوب می شود.
براساس آمار سازمان بهداشت جهانی ، در اتیوپی برای هر یکصد هزار نفر فقط یک پزشک وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا