اخبار ایران و جهان

ادامه موج اسلام‌ستیزی در آمریکا / برگزاری مسابقه کاریکاتور در توهین به پیامبر(ص)

ادامه موج اسلام‌ستیزی در آمریکا / برگزاری مسابقه کاریکاتور در توهین به پیامبر(ص)

8587673416107097722829427379 300x169 - ادامه موج اسلام‌ستیزی در آمریکا / برگزاری مسابقه کاریکاتور در توهین به پیامبر(ص)

جری دلموس، ساکن شهر «راچستر» در ایالت «نیوهمپشایر» آمریکا قصد دارد اواخر ماه آگوست (شهریورماه) یک مسابقه کاریکاتور در اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص) برگزار کند.

جری دلموس با دستاویز قراردادن بند آزادی بیان در قوانین آمریکا، قصد دارد مردم را به کشیدن کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام (ص) دعوت کند.
وی ادعا کرد: «اگر مسلمانانی در این کشور نبودند که فعالانه تلاش کنند مردم را به خاطر کشیدن عکس محمد[ص] بکشند، من هرگز این مسابقه را برگزار نمی‌کردم!»
دلموس ۶۰ ساله که عضو سابق نیروی دریایی آمریکا است، در تلاش برای مشهورشدن، پس از آن تصمیم به برگزاری این مسابقه گرفت که چندی پیش نمایشگاهی از کاریکاتورهای موهن از سوی گروه دفاع از آزادی آمریکا در تگزاس برگزار شد و مورد حمله دو فرد مسلح قرار گرفت.
این دو فرد مسلح، با وجود محکومیت برگزاری نمایشگاه از سوی مسلمانان و فراخوان آنان در مورد بی‌اعتنایی به اهانت‌کنندگان، به محل نمایشگاه حمله کردند و از سوی پلیس کشته شدند.
دلموس که معتقد است با برگزاری این مسابقه جان کسی را در معرض خطر قرار نمی‌دهد، ادعا می‌کند که این مسابقه را در مکانی اختصاصی تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار خواهد کرد.
پلیس راچستر اعلام کرده که در صورت برگزاری این برنامه امنیت آن را تأمین خواهد کرد.
در مقابل اقدامات اسلام‌ستیزان برای اهانت به ساحت پیامبر(ص)، مسلمانان مناطق مختلف آمریکا نیز با برپایی کمپین تبلیغاتی شناخت حضرت محمد(ص)، کمپین معرفی حضرت محمد(ص) و مسابقه شناخت پیامبر اسلام، تلاش می‌کنند تا مردم را با شخصیت پیامبر(ص) و آموزه‌های ایشان آشنا کنند.

منبع: ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا