اخبار ایران و جهان

ادعای کاخ سفید: اسرائیل به اشغال ۵٠ ساله سرزمینهای کرانه باختری پایان دهد

ادعای کاخ سفید: اسرائیل به اشغال ۵٠ ساله سرزمینهای کرانه باختری پایان دهد

به گزارش ندای سنت به نقل از خبرگزاریهای بین المللی دنیس مک دونا، رئیس دفتر باراک اوباما، imagesCAIWMSYB - ادعای کاخ سفید: اسرائیل به اشغال ۵٠ ساله سرزمینهای کرانه باختری پایان دهدرئیس جمهوری آمریکا ادعا کرده است: اسرائیل باید به “اشغال” ۵٠ ساله سرزمینهای کرانه باختری پایان دهد.
دنیس مک دونا، روز دوشنبه ٢۳ مارس این سخنان را در جمع یک گروه حامی اسرائیل اما منتقد بینامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ایراد نمود.

به گفته رئیس دفتر باراک اوباما، ایالات متحده آمریکا به هیچ عنوان از پیوستن سرزمینهای کرانه باختری به اسرائیل حمایت نخواهد کرد.

دنیس مک دونا، همچنین، ادامه روند شهرک‌ سازیها از سوی اسرائیل را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

این مقام آمریکائی در عین حال تاکید کرد: اسرائیل نمی تواند یک ملت را برای همیشه زیر کنترل خود نگهدارد.

دنیس مک دونا به دولت اسرائیل هشدار داد که این اقدام می تواند عواقبی همچون “انزوای کامل” اسرائیل از صحنه جهانی را به همراه داشته باشد.

رئیس دفتر باراک اوباما در ادامه با یادآوری اظهارات بنیامین نتانیاهو، در آستانه انتخابات اسرائیل گفت: آمریکا نمی تواند اظهارات نخست وزیر اسرائیل را نادیده بگیرد و وانمود نماید بنیامین نتانیاهو با تشکیل یک دولت فلسطینی مخالفت ننموده است.

بنیامین نتانیاهو، در آستانه انتخابات اسرائیل تاکید کرد که در صورت پیروزی در انتخابات اجازه تشکیل یک کشور فلسطینی را نخواهد داد.

بدنبال واکنش ایالات متحده آمریکا به این اظهارات، بنیامین نتانیاهو با عقب نشینی از مواضع پیشین خود گفت: در صورت بهبود شرایط منطقه، وی به تشکیل کشور مستقل فلسطینی متعهد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا