اهل سنت ایرانعلمای معاصر

ارتحال عالم ربانی مولانا عبدالقادر ساداتی رحمه الله

ارتحال عالم ربانی مولانا عبدالقادر ساداتی رحمه الله 548650 o.png 300x168 - ارتحال عالم ربانی مولانا عبدالقادر ساداتی رحمه الله

عالم ربانی و دعوتگر مخلص مولانا عبدالقادر ساداتی ( پنجشنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۹۶ ) به رحمت الهی پیوستند.

ایشان تحصیلات ابتدایی و مقدمات علوم دینی را در دزک سراوان نزد پدرش ملا عبدالرحمن و نیز در مدرسه درالعلوم از مولانا عبدالعزیز ساداتی رحمت الله علیه فرا گرفتند.

مولانا عبدالقادر جهت ادامه تحصیلات عالی  به پاکستان عزیمت نمودند و در دارالعلوم کراچی از علمای بزرگی همچون مولانا مفتی محمد شفیع مفتی اعظم پاکستان که با ایشان علاقه خاصی داشتند و نیز از مولانا مفتی رشید احمد لدهیانوی ، مولانا سلیم الله خان،مولانا اکبر علی، مولانا قاری رعایت الله  و دیگر علماء کسب فیض نمودند.

ایشان بعد از پایان تحصیلات و برگشت به وطن ؛ مدتی در دارالعلوم سراوان (زنگیان) تدریس نمودند و نیز امامت جمعه و جماعت مسجد جامع دزک را به عهده داشتند.

مولانا عبدالقادر از آنجا که علاقه زیادی به دعوت و تبلیغ داشتند ؛ تمامی عمر شریف خود را وقف دعوت و تبلیغ نمودند و یکی از داعیان مخلص در این راه بودند.

الله متعال این عالم زاهد و دین پرور را در جوار رحمتهای خاصه و بی پایان خود مورد لطف و عنایت قرار دهد.

اللَّهُمَّ اغْفِرْ لَهُ ، وارْحمْهُ ، وعافِهِ ، واعْفُ عنْهُ ، وَأَکرِمْ نزُلَهُ ، وَوسِّعْ مُدْخَلَهُ واغْسِلْهُ بِالماءِ والثَّلْجِ والْبرَدِ ، ونَقِّه منَ الخَـطَایَا، کما نَقَّیْتَ الثَّوب الأبْیَضَ منَ الدَّنَس”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا