اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

اردوغان: جهان اسلام گرفتار برادرکشی شده است

2015 03 03T110412Z 2061322776 GM1EB331GVE01 RTRMADP 3 TURKEY POLITICS 0 300x224 - اردوغان: جهان اسلام گرفتار برادرکشی شده است

اردوغان با تاکید بر وجود مشکلات متعدد در جهان اسلام، گفت: ما همه پیرو اسلام هستیم. اگر این امر مبنای ذهن ما باشد، از تمامی انحرافات رها می شویم

به گزارش ندای سنت به نقل از تی آرتی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با شرکت در مراسم اهدای جوایز مسابقه “سیره نبی: ما او را بسیار دوست داریم” خطاب به جوانان سخنرانی نمود.

اردوغان با اشاره به وجود مشکلات متعدد در جهان اسلام، گفت: در عراق و سوریه مسلمان برادر مسلمان خود را می کشد. تنها به دلیل مذهب. ما همه پیرو اسلام هستیم. اگر این امر مبنای ذهن ما باشد، از تمامی انحرافات رها می شویم.

رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه جهان اسلام گرفتار برادرکشی شده است، افزود: مرزهای کذایی، قلب های قسی و روح هایی که با سیم خاردارها از همدیگر جدا شده اند، جهان اسلام را احاطه کرده است.

اردوغان با تاکید بر اینکه اگر راه حضرت پیامبر در معنای واقعی آن ادامه می یافت، جهان اسلام گرفتار این همه ظلم و ستم نمی شد، گفت: راه واقعی پیامبر اسلام را به شکلی صحیح قرائت کرده و از طریق آن مشکلات جهان اسلام را حل خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا