اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

اردوغان نسبت به فروپاشی “کشورهای اسلامی” هشدار داد

2015 03 03T110412Z 2061322776 GM1EB331GVE01 RTRMADP 3 TURKEY POLITICS 0 300x224 - اردوغان نسبت به فروپاشی "کشورهای اسلامی" هشدار داد
به گزارش ندای سنت به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، ضمن ابراز نگرانی از جنگ هایی که هم اکنون در کشورهای مسلمان در جریان است نسبت به تجزیه و فروپاشی آنچه وی “جهان اسلامی” نامید هشدار داد.
جراید ترکیه با نقل این سخنان در شماره های امروز خود تصریح کرده اند که رییس جمهوری ترکیه این اظهارات را در بازگشت از سفر رسمی اش به ایران در هواپیما با خبرنگاران در میان گذاشته است.

در سفرش به تهران، رییس جمهوری ترکیه در گفتگو با همتای ایرانی اش، حسن روحانی، خواستار توقف جنگ داخلی یمن شد که تنش در مناسبات آنکارا و تهران را باعث شده است. رجب طیب اردوغان از سازمان های بین المللی اسلامی به ویژه سازمان همکاری کشورهای اسلامی خواسته است که به طور اضطراری جنگ های جاری در کشورهای مسلمان را متوقف کنند.

رییس جمهوری ترکیه در اظهارات اش همچنین جنگ های فرقه ای میان مسلمانان را به زیان یکپارچگی “امت”، یا جامعۀ مسلمانان، و نهایتاً به زیان اسلام دانسته است.

امروز حسن روحانی در سخنرانی ای در تهران خواستار متوقف شدن بمباران یمن توسط هواپیماهای عربستان شد و گفت که این عملیات تنها به کشته شدند کودکان و افراد غیرنظامی می انجامد و در هر حال تسلیم مردم یمن را در پی نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا