اخبار ایران و جهان

اسرائیل منازل و تاسیسات فلسطینیان در کرانه باختری را ویران کرد

52f29428 150x150 - اسرائیل منازل و تاسیسات فلسطینیان در کرانه باختری را ویران کرداسرائیل منازل و تاسیسات فلسطینیان در کرانه باختری را ویران کرد

نظامیان اسرائیل امروز ۶ خانه و تاسیسات کشاورزی فلسطینیان در نزدیکی شهر الخلیل کرانه باختری رود اردن را به بهانه “ساخت و ساز بدون مجوز” تخریب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ،راتب الجبور مسئول هماهنگی کمیته های ملی و مردمی مقاومت در برابر دیوار حایل و شهرکسازی در جنوب الخلیل در تماس تلفنی به خبرنگار آناتولی گفته است : “سربازان اسرائیلی بامداد امروز به روستای خربه ام الخیر در نزدیکی شهر الخلیل کرانه باختری رود اردن حمله و منازل ۶ فلسطینی و تاسیسات کشاورزی واقع در منطقه “ج” را به بهانه “ساخت و ساز بدون مجوز” تخریب کردند.

براساس پیمان «اسلو دو» که در سال ۱۹۹۵ میان حکومت فلسطین و اسرائیل به امضا رسید، کرانه باختری به سه منطقه؛ «الف»، «ب» و «ج» تقسیم شد. منطقه «الف» شامل ۱۸ درصد کرانه باختری و از لحاظ امنیتی و اداری تحت اداره حکومت فلسطین است. منطقه «ب»۲۱ درصد کرانه باختری است که مدیریت غیرنظامی آن با حکومت فلسطین و مدیریت امنیتی آن با اسرائیل است، اما منطقه «ج» ۶۱ درصد کرانه باختری را شامل می شود که کاملا در اختیاراسرائیل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا