اخبار ایران و جهان

اسماعیل هنیه در رابطه با ادامه محاصره غزه، به اسرائیل هشدار داد

اسماعیل هنیه در رابطه با ادامه محاصره غزه، به اسرائیل هشدار داد82053893 70685445 150x150 - اسماعیل هنیه در رابطه با ادامه محاصره غزه، به اسرائیل هشدار داد

اسماعیل هنیه معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در رابطه با  ادامه محاصره غزه، به اسرائیل هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از خبرگزاری ها، اسماعیل هنیه معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در جریان مراسم “لحن انتفاضه” که به همت جنبش حماس در وسط شهر غزه برگزار شد در ارزیابیهایی در رابطه با حکومت اسرائیل گفت: “بااعتدال سیاسی، به اسرائیل میگوییم، درصورتی که به محاصره غزه ادامه دهد، به اعتدال ادامه نخواهیم داد”.

وی تاکید کرد که محاصره رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه باعث تشدید درد و رنج آنها شده است و ما نمی توانیم در قبال تداوم درد و رنج ملت فلسطین بی تفاوت باشیم.

اسماعیل هنیه خطاب به رژیم صهیونیستی اعلام کرد :از صبر ما در قبال محاصره باریکه غزه، برداشت اشتباه نکنید و تداوم زندگی ۲ میلیون فلسطینی در این زندان بزرگ درست نیست.

رهبر برجسته فلسطینی افزود: اسرائیل نباید صبر ما را بیازماید، نباید مردم غزه را تحت فشار قرار دهد. محاصره ۲ میلیون تن در غزه، غیر قابول قبول میباشد. صبر ما نیز حدی دارد. باز شدن بندر و فرودگاهها، ورود سیمان و لوازم ساختمانی دیگر به غزه، حق ماست.”

اسماعیل هنیه تاکید کرد که «ما به هیچ کس اجازه بر هم زدن امنیت غزه را نخواهیم داد و این منطقه همچنان سربلند و دژ مستحکم مقاومت باقی خواهد ماند و ما می خواهیم از این منطقه به عنوان دروازه رسیدن به قدس و مسجد الاقصی استفاده کنیم.»

هنیه ابراز داشت که حماس مایل است تا آشتی فلسطین تحقق یابد.

جنبش حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که نمی توان در قبال اوضاع باریکه غزه سکوت اختیار کرد و پذیرفتن این وضعیت غیر ممکن است.

گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” نیز با هشدار به رژیم صهیونیستی نسبت به تداوم محاصره باریکه غزه تاکید کرده که یا باید محاصره غزه لغو شود و یا انفجار دیگری روی می دهد.

سخنگوی گردانهای قسام از کلمه “آخرین هشدار” در رابطه با محاصره اسرائیل، استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا