اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

اعتراض بازیکن مسلمان به قرار دادن مشروبات الکلی در جلوی وی

اعتراض بازیکن مسلمان به قرار دادن مشروبات الکلی در جلوی وی85875651924850592042084104345 300x124 - اعتراض بازیکن مسلمان به قرار دادن مشروبات الکلی در جلوی وی

«اشکودران مصطفی» فوتبالیست تیم «والنسیا» اسپانیا به قرار دادن بطری مشروبات الکی روی میز کنفرانس مطبوعاتی اعتراض کرد.
مصطفی که مسلمان و مقید به دستورات اسلام است در مقابل قرار دادن بطری مشروبات الکلی روی میز و روبروی وی واکنش نشان داد و قصد داشت بطری را از روی میز بردارد که با دخالت مسئولین باشگاه مواجه شد.
باشگاه والنسیا با امضای قرارداد تبلیغاتی با شرکت اسپانسرتولیدکننده مشروبات الکلی با نام تجاری «Estrella» ملزم است بطری نوشیدنی الکلی با این برند تجاری را در حین نشست‌های مطبوعاتی باشگاه ، روی میز و جلوی دوربین قرار دهد تا برای آن شرکت تبلیغات شود.
مصطفی که این عمل را مغایر با احکام اسلام می‌داند مخالفت خود را با این مسئله اعلام کرد، اما از سوی مدیران باشگاه نادیده گرفته شد.
بسیاری از کارشناسان حقوقی معتقدند مجبور کردن یک بازیکن معتقد مذهبی به نقض دستورات دینی از لحاظ حقوقی صحیح نیست اما از سوی دیگر برخی معتقدند که باشگاه والنسیا با مصطفی قرارداد مالی امضا کرده و او باید تابع قوانین و مقررات باشگاه باشد و در برنامه‌های حامی مالی نیز مشارکت داشته باشد.
مصطفی می‌گوید این کار به منزله ترویج یا تأیید مشروبات الکلی است و این موضوع با تعالیم اسلامی مغایرت دارد.

منبع: ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا