اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

افزایش آمار جنایات اسرائیل علیه کودکان فلسطینی

افزایش آمار جنایات اسرائیل علیه کودکان فلسطینی

 اسرائیل کودکان را هدف شلیک گلوله قرار می دهد.3baa5b45 c54b 40af b25f 36f06295fb37 300x169 - افزایش آمار جنایات اسرائیل علیه کودکان فلسطینی

تصویری از پرسنل بیمارستان در حال حمل یک کودک فلسطینی کشته شده در انفجار در اردوگاهی درشهرغزه

بنابر گزارشی جدید، نیروهای اسرائیلی همچنان علیه کودکان فلسطینی در اراضی اشغالی به خشونت متوسل شده و آن‌ها را با گلوله جنگی هدف قرار می‌دهند .

به گزارش ندای سنت جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کرد از آغاز ژانویه سال جاری تاکنون ۳۰ مورد را به ثبت رسانده که در آن نیروهای اسرائیلی کودکان فلسطینی را با گلوله جنگی هدف قرار داده اند.

این گزارش افزود ۲۹ کودک به هنگام شرکت در راهپیمایی‌های مسالمت آمیز در کرانه باختری و یکی از آن‌ها توسط شهرک‌ نشینان در شهرک سیلوان در بیت المقدس اشغالی هدف قرار گرفته اند.

در این گزارش آمده است سربازان اسرائیلی از آن جایی که می‌دانند به دلیل جنایات فجیع خود مجازات نمی‌شوند به خشونت متوسل می شوند.
تصویری از جسد شحاده الجعفری نوجوان ۱۹ ساله فلسطینی که به دست نیروهای اسرائیلی در نزدیکی بیت لحم کشته شدتصویری از جسد شحاده الجعفری نوجوان ۱۹ ساله فلسطینی که به دست نیروهای اسرائیلی در نزدیکی بیت لحم کشته شد.
این گزارش خاطر نشان می‌کند سربازان اسرائیلی به دلیل استفاده از مهمات جنگی علیه کودکان فلسطینی قوانین را نقض کرده اند این در حالی است که هیچ شواهدی در دست نیست که تایید کند این قربانیان تهدیدی کشنده علیه سربازان اسرائیلی تلقی می شده‌اند.

این بیانیه در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اقدام غیر قانونی اسرائیل دربازداشت کودکان فلسطینی صادر شد.

انجمن زندانیان فلسطینی ۴ فوریه اعلام کرد نیروهای اسرائیلی با حمله به منازل فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی و بیت المقدس ۱۱ نوجوان فلسطینی را بازداشت کرده اند.

باشگاه زندانیان فلسطینی در ماه فوریه اعلام کرد تل آویو در ماه ژانویه ۳۵۰ فلسطینی را در شهرهای مختلف در سراسر کرانه باختری بازداشت کرده است.

بیش از ۷ هزار زندانی فلسطینی در حدود ۱۷ زندان اسرائیلی زندانی هستند . حدود ۵۴۰ فلسطینی بدون محاکمه و اتهامی تحت آنچه سیاست بازداشت اداری خوانده می شود، زندانی هستند.

«بازداشت اداری» به نوعی حبس اطلاق می شود که به مقام‌های اسرائیلی اجازه می‌دهد فلسطینیان را به مدت شش ماه بدون اتهام یا محاکمه زندانی کنند. این مدت زمان بازداشت می تواند برای مدت زمانی نامحدود تمدید شود.

منبع:پرس تی وی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا