اخبار جهان اسلام

افزایش ۵۰۰ درصدی اقدامات اسلام هراسانه در فرانسه

1f37a1e7 1c34 4886 8167 9b9b58d1bfe7 300x169 - افزایش ۵۰۰ درصدی اقدامات اسلام هراسانه در فرانسه

شورای مسلمانان فرانسه اعلام کرد اقدامات اسلام هراسانه در فرانسه پس از حمله تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو در ماه ژانویه ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.

شورای مسلمانان فرانسه روز پنج شنبه (۲۷ فروردین) اعلام کرد این کشور اروپایی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ صحنه ۲۲۲ مورد اقدامات اسلام هراسانه بود که این رقم در مقایسه با ۳۷ مورد در مدت مشابه سال گذشته، با افزایش بی سابقه روبرو بوده است.

همچنین ناظر ملی فرانسه علیه اسلام هراسی درباره «انفجار اقدامات علیه مسلمانان» در این کشور هشدار داد.

عبدالله ذکری رئیس این موسسه نظارتی گفت: «از زمان تاسیس این موسسه نظارتی در سال ۲۰۱۱ هرگز ما شاهد انفجار (افزایش شدید) اقدامات، تهدیدها و یا راه اندازی شبکه‌های اجتماعی علیه مسلمانان نبودیم.»

وی گفت: «این اقدامات علیه مسلمانان به ضرب و جرح خشن علیه مردان و زنان و حتی زنان باردار منجر شده است.»
این گزارش همچنین می‌افزاید بیشتر حملات اسلام هراسانه در ماه ژانویه صورت گرفته است و این مسئله ثابت می‌کند که میان این حملات و حادثه شارلی ابدو که در همین ماه روی داد، ارتباط وجود دارد.

افراد مسلح در تاریخ ۷ ژانویه به دفتر مجله شارلی ابدو در پاریس حمله کردند که در نتیجه آن ۱۲ نفر کشته و ۱۱ تن زخمی شدند. این حمله که پس از مدتی گروه تروریستی القاعده مسئولیت آن را برعهده گرفت، به نظر می‌آید در نتیجه انتشار کاریکاتورهای موهن پیامبر اسلام (ص) در این هفته نامه صورت گرفت. مسلمانان در سراسر جهان هم این حمله تروریستی و هم انتشار تصاویر موهن پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند.

نیلز مویزنیکس کمیسر حقوق بشر شورای اروپا در ماه فوریه درباره افزایش تبعیض علیه اقلیت‌های مذهبی در فرانسه هشدار داده بود.

وی گفت: «با وجود توسعه قانونی و انجام اقداماتی برای مبارزه با تعصب و نژادپرستی، سخنان تبعیض آمیز و تنفر آمیز نه تنها در فرانسه وجود دارد بلکه رو به افزایش است.»
نیلز مویزنیکس کمیسر حقوق بشر شورای اروپا
وی افزود: «نیاز است فورا با این رفتار پایدار و سیستماتیک مبارزه شود… ضروری است به این گونه اقدامات از جمله در فضای مجازی پایان داده شود و مسئولان آن مورد مجازات قرار گیرند.»

 

منبع:پرس تی وی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا