اخبار جهان اسلام

الطفیلی: تمام کشورهای اسلامی باید به مردم سوریه در مقابل روسیه کمک کنند

الطفیلی: تمام کشورهای اسلامی باید به مردم سوریه در مقابل روسیه کمک کنند sob7ialtofaili 300x300 - الطفیلی: تمام کشورهای اسلامی باید به مردم سوریه در مقابل روسیه کمک کنند

شیخ صبحی الطفیلی٬ دبیرکل سابق حزب الله لبنان طی اظهاراتی از تمام کشورهای اسلامی خواست به مردم سوریه در مقابل روسیه کمک کنند.

شیخ صبحی الطفیلی دبیرکل سابق حزب الله لبنان در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی “جنگ سوریه را جنگ تمام مسلمین علیه روسیه” دانست و تاکید کرد:” باید تمام ملت های اسلامی با سلاح، مال و نیروی انسانی به مردم سوریه کمک کنند”.

وی خاطرنشان کرد: “ارتش روسیه در سوریه ما را مى کشد، اما وقتی از خود، فرزندان، ناموس مان دفاع مى کنیم، ما را به افراطى گری متهم می کنند، درحالى که دفاع از خود عین اعتدال است”.

شیخ الطفیلی همچنین اظهار داشت: “اگر واقعا مسلمانیم باید در قبال ظلم که به مردم سوریه می شود به خاطر خداوند خشمگین شویم، اما متاسفانه برخی از مسلمانان از بمباران کودکان، زنان و بیمارستان ها توسط روس ها استقبال و اظهار خرسندی مى کنند”.

وی در ادامه گفته است: الان می گویند ما محور مقاومت هستیم اما جنایت های رژیم اسد علیه مردم فلسطین و لبنان واضح بوده و این رفتار هیچ ربطی به جریان مقاومت ندارد.

دبیرکل سابق حزب الله لبنان در ادامه گفت: آیا روس ها برای دفاع از محور مقاومت به سوریه آمده اند؟ هر کسی که آل البیت را دوست دارد در موضع خود تجدید نظر کند

وی تاکید کرد که “مخالف تجهیز ارتش لبنان توسط عربستان است، زیرا این ارتش باید لبنانى شود، درحالى که این ارتش الان متعلق به لبنان نیست و تصمیم آن نیز تصمیم لبنانی نیست. در عوض از عربستان می خواهم که مخالفین رژیم اسد را براى مقابله با اشغال سوریه توسط روسیه مسلح کند تا بتواند از خود دفاع کنند”.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا