شخصیت هاصحابه و اهلبیت

امام رضا رحمه الله، از دیدگاه اهل سنت

امام رضا از‌ سلاله پاک اهل بیت و از ائمه بزرگوار و اهل علم و فضل و از مُحِبِّين خلفای راشدين و از اهل سنت و جماعت می‌باشد.

امام رضا رحمه الله، از دیدگاه اهل سنت500px AliRedhaSVG.svg 300x300 - امام رضا رحمه الله، از دیدگاه اهل سنت

امام رضا از‌ سلاله پاک اهل بیت و از ائمه بزرگوار و اهل علم و فضل و از مُحِبِّین خلفای راشدین و از اهل سنت و جماعت می‌باشد.

آیا می‌دانید که مأمون خلیفه عباسی(پسر هارون الرشید) امام رضا را به ولیعهدی خویش در خراسان تعیین و منصوب کرده بود، لیکن سرنوشت چنین شد که امام رضا قبل از مأمون عباسی در سال ۲۰۳ هجری دار فانی را وداع گفتند و در نتیجه به خلافت نرسید.

آیا می‌دانید که بنا به سفارش خود امام رضا،در کنار قبر هارون الرشید (مشهد کنونی) مدفون شد و نماز جنازه بر او به إمامتِ مأمونِ عباسی برگزارشد. یعنی اکنون امام رضا و هارون الرشید در مکان معروف و مشهور به حرم امام رضا در کنار هم خوابیده اند.
آیا به نظر شما ممکن است امام رضا سفارش کند مرا در جوار هارون الرشید دفن کنید و به او معتقد نباشد..!

آیا می‌دانید که امام رضا همانند پدر بزرگوارش امام موسی کاظم تک دخترشان را به میمنت محبت به ام المؤمنین عایشه رضی الله عنها، عایشه نامیدند«یعنی خواهر امام رضا و دخترامام رضا اسمشون عایشه بوده است.»

آیا می‌دانید که امام رضا با دخترِ مأمونِ عباسی ، بنام *ام حبیبه* ازدواج نموده و همچنین بعد از در گذشت امام رضا، مأمون عباسی دختر دوم خودش بنام ام الفضل را به ازدواج فرزندِ امام رضا ملقب به امام جواد در آورد یعنی پدر و فرزند، هر دو با دخترانِ مأمون عباسی ازدواج کرده اند.

لختی تفکر!!!

ادعا می‌شود که امام رضا توسط مأمون عباسی یعنی پدر همسرش مسموم شده و همچنین امام جواد فرزند امام رضا توسط همسرش ام الفضل یعنی دختر مأمون عباسی مسموم شده ؟؟!!!! چگونه امام جواد از مرگ پدرش (امام رضا)ومسموم شدنش توسط مأمون عباسی اطلاع داشته باشد و سپس با دختر دوم مأمون ازدواج نماید تا باز هم توسط او مسموم شود!!! وچنانچه اطلاعی نداشته باشد ،این بزرگترین دلیل بر عدم صحت این ماجراست و یا اصلا عصمتش زیر سؤال می‌رود.*

. آیا می‌دانید که دیدگاه امام رضا در مسائل عقیدتی ، با مذهبِ چهار امام اهل سنت فرق و تفاوتی ندارد.

آیا می‌دانید که به دستور مأمون عباسی در ایام خلافتش نام امام رضا بر سکه‌های پولی حک شده و در شهرهای مختلفی رایج بوده است.

آیا می‌دانید که مأمون عباسی و امام رضا پسر عموی یکدیگرند ،زیرا هارون الرشید نسبش به پیامبر علیه الصلاه والسلام می‌رسد و از اهل بیت می‌باشد.
أبو جعفر، هارون الرشید بن محمد المهدی بن عبد الله المنصور بن محمد بن علی بن عبد الله بن العباس بن عبد المطلب

✍️” عبدالله کشتکار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا