اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

اهل سنت عراق درپی خشونتها علیه اهل سنت ، حمایت بین‌المللی را خواستار شدند

اهل سنت عراق درپی خشونتها علیه اهل سنت ، حمایت بین‌المللی را خواستار شدندthumbs b c a2c4525a4a147083920b3ddea5a36eb9 300x169 - اهل سنت عراق درپی خشونتها علیه اهل سنت ، حمایت بین‌المللی را خواستار شدند

رئیس فراکسیون ائتلاف اهل سنت در پارلمان عراق با بیان اینکه پاکسازی قومی در استان دیاله و سایر شهرها صورت می‌گیرد، از نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق خواست تا از اهلسنت عراق حمایت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از آناتولی ، احمد المساری، رئیس فراکسیون ائتلاف «اتحاد القوی» (بزرگترین فراکسیون سنی پارلمان عراق) در نشست خبری‌ با حضور نمایندگان اهل سنت گفت: “با توجه به اینکه در استان دیاله و سایر شهرها پاکسازی قومی علیه سنی‌ها صورت می‌گیرد، ما از نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق برای تامین امنیت جانی‌مان خواستار حمایت بین‌المللی شدیم”.

وی افزود که اعضای این فراکسیون به دلیل حملات گروه‌های شبه‌نظامی به سنی‌ها در مقدادیه، جلسات مجلس و شورای وزیران را تحریم کرده اند.

المساری، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق را به اقدام جهت خلع سلاح هرچه زودتر گروه‌های شبه‌نظامی در دیاله فرا خوانده و از او خواست تا افرادی که مرتکب کوچ اجباری، جنایت و آدم ربایی شده اند، مجازات کند.

وی از وزرای دفاع و کشور نیز خواست امنیت مردم مقدادیه را تامین کنند و همچنان برای جمع‌آوری اسلحه شبه‌نظامیان، همان طوری که در بصره صورت گرفت، تلاش کنند.

رئیس فراکسیون ائتلاف «اتحاد القوی» در پارلمان عراق از عملکرد کمیساریای حقوق بشر در برابر این پاکسازی‌های قومی انتقاد کرده و گفت: “کمیساریای حقوق بشر در عراق هم متاسفانه در مقابل قتل‌عام در مقدادیه ساکت ماند.”

در منطقه مقدادیه از توابع استان دیاله گفته می‌شود که گروه‌های شبه‌نظامی در ۱۲ ژانویه به شش مسجد اهل سنت در این منطقه یورش برده و چهار نفر را به قتل رساندند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا