اخبار ایران و جهان

اکثر جمهوری خواهان اوباما را مسلمان می دانند

اکثر جمهوری خواهان اوباما را مسلمان می دانن300x168 - اکثر جمهوری خواهان اوباما را مسلمان می دانندد

براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط پایگاه “نظرسنجی سیاست عمومی” با وجود دومین دوره ریاست جمهوری باراک اوباما همچنان نیمی از جمهوری خواهان مطمئن هستند که وی مسلمان است و ۴۴ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی می‌گویند اوباما در آمریکا متولد نشده است.

به گزارش ندای سنت به نوشته روزنامه هافینگتون پست، این نظرسنجی‌ حاکی از آن است که ۵۴ درصد از جمهوری خواهان فکر می‌کنند اوباما مسلمان است، ۱۴ درصد معتقدند مسیحی است و ۳۲ درصد می‌گویند نسبت به این مساله تردید دارند.

زادگاه اوباما نیز همچنان سوالی برای جمهوری خواهان محسوب می‌شود. ۴۴ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی می‌گویند، فکر نمی‌کنند اوباما در آمریکا متولد شده‌ باشد. تنها یک سوم معتقدند که اوباما متولد آمریکا است و کمتر از یک سوم دیگر درباره اینکه اوباما کجا متولد شده شک دارند.

باورها مبنی بر اینکه اوباما مسلمانی است که در آمریکا متولد نشده در بین طرفداران دونالد ترامپ، یکی از نامزدهای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی آمریکا قوی‌تر است. ۶۶ درصد از طرفداران ترامپ معتقدند اوباما مسلمان است و ۶۱درصد معتقدند که وی متولد آمریکا نیست.

توطئه داستان سرایی درباره دین و مذهب اوباما و همچنین محل تولدش از آغاز کمپین انتخاباتی وی در سال ۲۰۰۸ میلادی در بین جمهوری خواهان وجود داشته و در طول دوران ریاست جمهوری‌اش ادامه داشته است. در سال ۲۰۱۰ میلادی مرکز تحقیقات “پیو” در گزارشی اعلام کرد، ۳۱ درصد از جمهوری خواهان معتقدند اوباما مسلمان است.

به تازگی اسکات واکر، فرماندار ایالت ویسکانسین و نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی آمریکا به روزنامه واشنگتن پست گفت، شک دارد که اوباما مسیحی باشد.

اوباما در پاسخ به انتقادهای مطرح شده درباره دین و مذهبش تاکید کرد، در حقیقت مسیحی است اما حتی اگر پیروی مذهب دیگری هم می‌بود نباید به گونه‌ای با وی رفتار می‌شد که انگار چیز بدی است.

سوالات درباره محل تولد اوباما در سال ۲۰۱۱ میلادی هنگامی که دونالد ترامپ وی را متهم کرد که متولد آمریکا نیست به اوج خود رسید و اوباما نهایتا کپی از گواهی تولدش را منتشر کرد که ثابت می‌کرد او متولد هاوایی است.

کریس سیلیزا از روزنامه واشنگتن پست گفت: ممکن است در نتایج این نظرسنجی مبالغه شده باشد و این مساله به عنوان بهانه‌ای برای برخی جمهوری خواهان باشد تا انزجار خود از اوباما را با تایید این بیانیه که وی یک مسلمان است بروز دهند.

پایگاه نظرسنجی سیاست‌ عمومی از ۵۷۲ رای دهنده جمهوری خواه بین ۲۸ تا ۳۰ اوت این نظرسنجی را از طریق تلفن و آنلاین انجام داد.

*ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا