اخبار ایران و جهان

باران سیل آسا در پاکستان بیش از۵۰ نفر قربانی گرفت

باران سیل آسا در پاکستان بیش از۵۰ نفر قربانی گرفت82001469 70589922 300x225 - باران سیل آسا در پاکستان بیش از۵۰ نفر قربانی گرفت

باران سیل آسیا در مناطق وسیعی از جنوب، مرکز و شمال پاکستان، علاوه بر وارد کردن خسارات فراوان، جان بیش از ۵۰ نفر را گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ،در سیلاب و رانش زمین ناشی از بارندگیها درپاکستان، ایالت های بلوچستان در جنوب غرب، خیبرپختونخوا در شمال غرب و مناطق قبایلی این کشور در شمال غرب پاکستان متحمل بیشترین خسارات شده و تمام قربانیان بارندگی های شدید اخیر نیز از ساکنان این مناطق بوده اند.

در نتیجه بارش شدید باران که از ۵ روز بدین طرف ادامه دارد، ۷۰ نفر نیز مجروح شدند.

در ایالتهای بلوچستان و خیبر که خسارت سنگینی دیده اند، ۷۵ خانه بصورت غیر قابل استفاده در آنده اند.

اکثر مرگ و میرها درنتیجه فروریختن سقف خانه های این مناطق صورت گرفته است.

مناطق وسیعی از پاکستان از روز سه شنبه هفته گذشته تا بامداد امروز(دوشنبه) شاهد بارش شدید باران بود و طبق پیش بینی هواشناسی این کشور، موج جدید بارندگی بار دیگر از روز چهارشنبه هفته جاری، مناطق وسیعی از پاکستان را فراخواهد گرفت.

هواشناسی پاکستان نسبت به احتمال وقوع سیل در بخش هایی از این کشور از جمله لاهور، راولپندی، گوجرانوالا، پیشاور و برخی مناطق و شهرهای دیگر هشدار داده است.

تابستان سال جاری نیز بارش شدید باران های موسمی در مناطق مختلف پاکستان، حدود یکصد کشته برجا گذاشت.

اگرچه هنوز فصل بارش باران های موسمی شدید در پاکستان شروع نشده، ولی به دلیل ضعیف بودن زیرساخت ها به ویژه در مناطق محروم این کشور، باران های شدید در فصل های مختلف معمولا با خسارات و تلفات همراه است.

 

به نقل از منابع خبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا