اخبار ایران و جهان

بحران یمن محور سفر قریب الوقوع ظریف به پاکستان

imagesCA7OW970 - بحران یمن محور سفر قریب الوقوع ظریف به پاکستان

یک رسانه پاکستانی از سفر وزیر امور خارجه ایران به اسلام‌آباد در آینده نزدیک و گفت‌وگو با مقامات پاکستانی در مورد بحران یمن خبر داد.
رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند: قرار است «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، در اولین سفر خود پس از آغاز عملیات نظامی عربستان و متحدینش در یمن، از اسلام‌آباد بازدید کند.

«اکسپرس نیوز»، وزیر امور خارجه ایران قرار است در ۱۹ فروردین سال جاری شمسی به پاکستان سفر کند و ضمن دیدار با مقامات پاکستانی، در مورد روابط دوجانبه تهران – اسلام‌آباد و اوضاع منطقه از جمله بحران یمن گفت‌وگو کند.

یادآوری می‌شود که یکی از مقامات دولتی پاکستان روزهای گذشته فاش کرده بود که ایران پیشنهاد خود مبنی بر مذاکره در مورد بحران یمن و شرکت احتمالی پاکستان در عملیات نظامی عربستان و متحدینش علیه الحوثی‌ها را در ملاقات با «نور محمد جدمانی» سفیر پاکستان در ایران ارائه کرده است.

روزنامه پاکستانی «دان نیوز» گزارش داد: وزارت امور خارجه ایران به سفیر پاکستان گفته که تهران در مورد گزارش‌های منتشر شده در مورد شرکت احتمالی پاکستان در عملیات نظامی عربستان علیه الحوثی‌ها ملاحظات دارد.

دان نیوز نوشت: اتهاماتی درمورد پشتیبانی ایران از نیروهای الحوثی‌ وجود دارند اما «تسنیم اسلم» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان هفته گذشته با رد این اتهامات اعلام کرد که تاکنون هیچ شواهد و مدارکی مبنی بر مداخله ایران در یمن وجود ندارد و اسلام‌آباد نیز تاکنون هیچ تصمیمی در خصوص شرکت در عملیات نظامی عربستان در یمن نگرفته‌ است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا