اخبار ایران و جهان

بوکو حرام ۴۰۰ نفر را در شمال نیجریه ربود/ انتخابات برگزار می شود

بوکو حرام ۴۰۰ نفر را در شمال نیجریه ربود/ انتخابات برگزار می شود

گروه تروریستی بوکو حرام در جدیدترین اقدام خود صدها نفر دیگر را در شمال نیجریه ربود.1609836 300x200 - بوکو حرام ۴۰۰ نفر را در شمال نیجریه ربود/ انتخابات برگزار می شود

به گزارش ندای سننت به نقل از خبرگزاری  مهر , ساکنان شهر داماساک در شمال نیجریه اعلام کردند که شبه نظامیان بوکوحرام بیش از ۴۰۰ زن و کودک را از این شهر واقع در شمال نیجریه ربوده‌اند.

نیروهای نظامی نیجر و چاد ماه جاری شهر داماسک را از بوکوحرام پس گرفته بودن. مقامات رسمی تاکنون تعداد افراد ربوده شده را تایید نکرده‌اند. اما این گروه تروریستی پیشتر نیز دست به آدم ربایی جمعی زده بود.

ربودن بیش از ۳۰۰ دختر دانش آموز در ماه آوریل گذشته، خشم جهانی را علیه اقدامات بوکوحرام برانگیخت و توجه افکار عمومی دنیا را به شش سال حملات مسلحانه این گروه جلب کرد.

نیروهای نظامی نیجر و چاد هفته گذشته جسد هفتاد نفر را در محلی شبیه به میدان اعدام، واقع در زیر پلی در حاشیه شهر داماساک پیدا کردند که پس از درگیری‌های نظامی اخیر خیابان‌های آن پر از آشغال و خودروهای سوخته است.

بوکو حرام خواستار برقراری خلافتی همانند داعش در شمال نیجریه است. تشدید خشونت‌ها در نیجریه، انتخابات سراسری در این پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا را که قرار بود ماه گذشته برگزار شود به تعویق انداخته است.

ماه گذشته نیروهای نیجریه، چاد و نیجر در یک رشته عملیات مشترک شبه نظامیان بوکوحرام را از چندین شهر بیرون راندند. نیجریه می‌گوید از ۲۰ استانی که در ابتدای سال جاری در اشغال شبه نظامیان بوکوحرام بود، ۱۷ استان آزاد شده است.

قرار است انتخابات به تعویق افتاده نیجریه روز یکشنبه نهم فروردین برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا