اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

تحریم پخش وانتشار فیلم “محمد رسول الله ” توسط شورای عالی صدور فتوای عربستان سعودی

تحریم پخش وانتشار فیلم “محمد رسول الله ” توسط شورای عالی صدور فتوای عربستان سعودی

دبیرکل بزرگترین شورای عالی صدور فتوای عربستان سعودی موسوم به هیئت کبار علماء ،فیلم “محمد رسول الله ” ساخت ایران به کارگردانی مجید مجیدی را مصداق توهین وتشویش مقام پیامبر اسلام -صلی الله علیه وآله وسلم- دانست وبا صدور بیانیه این فیلم را تحریم نموده وخواستار 1441405767 300x157 - تحریم پخش وانتشار فیلم "محمد رسول الله " توسط شورای عالی صدور فتوای عربستان سعودیمنع پخش و عدم انتشار آن شد .
در این بیانیه آمده است: درفیلم مذکور به مقام پیامبر -صلی الله علیه وآله وسلم -و دین اسلام بی حرمتی شده است وهمچنین اصحاب پیامبر- صلی الله علیه وآله وسلم -را مورد اهانت وتمسخر قرار داده است .
در این بیانیه از مسلمانان خواسته شده تا از این عمل اعلام برائت نمایند ودر اتباع صحیح از پیامبر اسلام – صلی الله علیه وآله وسلم – ونشر سنت ودعوت محمدی کوشا باشند .
گفتنی است که روز چهارشنبه، ۱۱ شهریور، نیز شیخ عبدالعزیز آل شیخ مفتی اعظم عربستان سعودی ، در مصاحبه‌ای با روزنامه فرامنطقه ای “الحیات” با انتقاد شدید از فیلم یاد شده، آن را عملی خصمانه علیه اسلام قلمداد کرد .
مفتی اعظم عربستان، در ادامه سخنانش توضیح داد که “پیامبر اسلام صفات معین و خُلقیات شناخته‌شده‌ای دارد و تصویری که در این فیلم از او داده شده غیرواقعی است.”
شیخ عبدالعزیز آل شیخ تصریح نمود: “این فیلم پیامبر را به استهزاء گرفته و شأن او را پایین آورده است و این کار تحریف اسلام و ارائه تصویری بد از اسلام است.”
پیشتر مقامات بلندپایه دانشگاه الازهر مصر نیزخواستار توقف فوری پخش فیلم “محمد رسوالله ” شده‌ بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا