اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

تداوم ظلم علیه مسلمانان میانمار؛ محدودیت زاد و ولد در میانمار

تداوم ظلم علیه مسلمانان میانمار؛ محدودیت زاد و ولد1065338 319 300x209 - تداوم ظلم علیه مسلمانان میانمار؛ محدودیت زاد و ولد در میانمار در میانمار

دولت میانمار طی اقدامی شنیع و با هدف پیشگیری از افزایش جمعیت اقلیت مسلمان در این کشور قانون محدودیت زاد و ولد مسلمانان را به تصویب رساند.

حکومت میانمار که در رأس آن راهب‌های بودایی نژادپرست قرار دارند، برای مسلمانان این کشور قانون محدودیت زاد و ولد را تصویب کرد. طبق این قانون که به دلیل نگرانی راهب‌های بودایی ملی‌گرا از افزایش جمعیت اقلیت مسلمان در این کشور به تصویب رسیده است، هر زن مسلمان هر ۳۶ ماه یک بار می‌تواند صاحب فرزند شود.

این قانون که به مرحله‌ اجرا نیز در آمده، از طرف ر‌اهب‌های بودایی ملی‌گرا برای پیشگیری از افزایش جمعیت مسلمانان روهینگیا (ناحیه غرب میانمار) پیشنهاد شده است.

روزنامه «گاردین» در این باره نوشت: در پشت پرده قانون محدودیت تولید مثل در میانمار که با تأیید «تین سین»، رئیس‌جمهور میانمار اجرایی شده است، راهب‌های بودایی ملی‌گرا قرار دارند.

گفتنی است، این تنها ظلم کشور میانمار علیه مسلمانان نیست، بلکه دولت این کشور ضمن عدم اعطای حق شهروندی به مسلمانان، آنان را به مهاجرت نیز وادار می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا