اخبار ایران و جهان

تعداد پناهجویان سوری از مرز ۴ میلیون نفر گذشت

تعداد پناهجویان سوری از مرز ۴ میلیون نفر گذشت
به گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ٢٧٠هزار سوری ازکشورهای عضو اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کرده‌اند.
به گزارش 2015 06 15T131121Z 1966255201 GF10000128201 RTRMADP 3 MIDEAST CRISIS TURKEY REFUGEES 300x170 - تعداد پناهجویان سوری از مرز ۴ میلیون نفر گذشتندای سنت به نقل از خبرگزاری فرانسه، این رقم نهایی در مورد سوری‌های حاضر در اروپا نیست؛ مقامات اروپایی عنوان کرده اند هزاران نفر نیز در کشورهای اروپایی بدون حضور در فهرست سازمان‌های پناهندگی پراکنده هستند.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می گوید با ادامه موج پناهندگان سوری که خاک این کشور را ترک می کنند شمار پناهجویان اکنون از مرز ۴میلیون گذشته است.
بنا بر این گزارش، تنها ١٠ ماه گذشته یک میلیون نفر بر شمار پناهجویان افزوده شده است.
بیانیه سازمان ملل تأکید کرده است که این پناهجویان به کمک‌های فوری نیاز دارند و در وضعیت بسیار وخیم فقر بسر می‌برند. بنا براین گزارش، یک میلیون و ٨٠٠ هزار تن از این پناه جویان، در ترکیه در انتظار کمک‌های بین‌المللی بسر می‌برند.

گزارشگر سازمان ملل پیش بینی می کند، شمار پناهجویان تا پایان سال میلادی جاری به ۴میلیون و ٢٧٠ هزار نفر خواهد رسید.

گزارش سازمان ملل نشان می دهد که در داخل سوریه نیز بیش از ٧٫۵ میلیون نفر از مکان‌های زندگی خود جابجا شده اند.

یک گزارش از دیدبان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است، حکایت از آن دارد که در جریان بمباران نیروهای دولتی علیه منطقه‌ای در اطراف شهر “حلب”، شب گذشته ١٩غیرنظامی جان خود را از دست دادند

کمیساریای عال پناهندگان سازمان ملل می گوید تنها تا پایان سال جاری میلادی به پنج میلیارددلار برای تامین نیازهای اولیه پناهجویان سوری نیازدارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا