اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

توهین‌های مجله فرانسوی به دین اسلام ادامه دارد

untitled10 - توهین‌های مجله فرانسوی به دین اسلام ادامه دارد
مسؤولان شارلی ابدو، مجله توهین کننده به مقام پیامبر گرامی اسلام، با وجود برانگیختن احساسات مسلمانان در نظر دارند کتابی از کاریکاتوریست کشته شده در حملات به دفتر این مجله را به چاپ برسانند.
به گزارش ندای سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، مسؤولان شارلی ابدو، مجله توهین کننده به مقام پیامبر گرامی اسلام، با وجود برانگیختن احساسات مسلمانان در نظر دارند کتابی از کاریکاتوریست کشته شده در حملات به دفتر این مجله را به چاپ برسانند.

نگارش کتاب «نامه ای سرگشاده به جاعلان اسلام هراسی که بازیچه دست نژاد پرستان هستند» اثر استفن شاربونیه، دو روز قبل از قتل وی در دفتر شارلی ابدو به اتمام رسید که موضوع این کتاب بررسی حق شوخی با ادیان است. در این کتاب از مواضع هیئت مدیره شارلی ابدو دفاع شده است.

شاربونیه در بخشی از کتاب خود با تأکید بر حق توهین بر همه ابعاد هر دینی در سخنانی نسنجیده می‌نویسد: این که به دلیل تعصب مسلمانان بتوان فقط با بخشی از اسلام شوخی کرد چیزی جز تبعیض نیست.

گفتنی است مجله شارلی ابدو در سال جاری میلادی نیز با انتشار کاریکاتور‌های موهن به پیامبر گرامی اسلام، خشم مسلمانان در سراسر دنیا را برانگیخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا