اهل سنت ایرانگزارش و گفتگو

جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد+ تصاویر

 جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد + تصاویرmodiran madares

 علما و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان طی نشستی که به میزبانی مدرسه اشاعت التوحید سراوان برگزار شد،گرد هم آمدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، دومین جلسه سراسری مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی جاری، صبح شنبه ( ۲۲ اسفند ۹۴ ) با حضور مدیران و جمعی از اساتید مدارس دینی اهل‌سنت این استان در سراوان برگزار شد.

در این جلسه شیخ الإسلام مولانا عبدالحمید با اشاره به مسؤولیت دینی و فرهنگی علما گفت: الله متعال مسؤولیت سنگینی بر دوش علما گذاشته است و این مسؤولیتی مبارک است که بدون ارتباط با الله تعالی ، تلاش و فکر میسر نیست .

IMG-20160312-WA0013

رئیس شورای هماهنگی مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان نقش علما در جامعه را مهم برشمرد و بر حضور و فعالیت علما در این صحنه تاکید کرد.

مولانا عبدالحمید همچنین نشر قرآن و آموختن آن به همه اقشار جامعه را توصیه نمود.

مولانا محمّد حسین گرگیچ و مولانا نظیراحمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری از میهمانان این جلسه بودند.

 مولانا محمّد حسین گرگیچ طی سخنانی ضمن اظهار خوشحالی از حضور در این جلسه، بر پیروی از قرآن و سنت تاکید کرد و اظهار داشت: ما باید به سنت پایبند باشیم و به تزکیه‌ی نفس بپردازیم؛ تزکیه‌ی نفس این است که عقیده‌ صحیح باشد هر سخنی که در تضاد با قرآن و سنت صحیح باشد جلویش گرفته شود چون ما و شما نگهبانیم.

امام جمعه‌ی اهل سنت آزادشهر در ادامه سخنان عصر ارتباطات و استفاده صحیح از آن را مورد اشاره قرار داد.

modiran madares

مولانا نظیراحمد سلامی نیز دراین نشست طی سخنانی کوتاه بر اتباع از سیره نبوی تاکید کرد.

در این جلسه گزارشی از عملکرد و وضعیت آموزشی و تربیتی مدارس ، برنامه ریزی برای برگزاری امتحانات وموضوعات پیشنهادی جهت تصویب ارایه شد.

شیخ الحدیث مولانا محمّد یوسف حسین پور ، مولانا عبدالصمد ساداتی ، مولانا محمد عثمان قلندرزهی ، مولانا عبیدالله افروخته و مولانا عبدالأحد ملازهی نیز از دیگر چهره های شاخص این نشست بودند.

 

modiran madares

modiran madares

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا
بستن