اهل سنت ایرانگزارش و گفتگو

جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد+ تصاویر

 جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد + تصاویرIMG 20160312 WA0015 300x225 - جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد+ تصاویر

 علما و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان طی نشستی که به میزبانی مدرسه اشاعت التوحید سراوان برگزار شد،گرد هم آمدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، دومین جلسه سراسری مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی جاری، صبح شنبه ( ۲۲ اسفند ۹۴ ) با حضور مدیران و جمعی از اساتید مدارس دینی اهل‌سنت این استان در سراوان برگزار شد.

در این جلسه شیخ الإسلام مولانا عبدالحمید با اشاره به مسؤولیت دینی و فرهنگی علما گفت: الله متعال مسؤولیت سنگینی بر دوش علما گذاشته است و این مسؤولیتی مبارک است که بدون ارتباط با الله تعالی ، تلاش و فکر میسر نیست .

IMG 20160312 WA0013 300x225 - جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد+ تصاویر

رئیس شورای هماهنگی مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان نقش علما در جامعه را مهم برشمرد و بر حضور و فعالیت علما در این صحنه تاکید کرد.

مولانا عبدالحمید همچنین نشر قرآن و آموختن آن به همه اقشار جامعه را توصیه نمود.

مولانا محمّد حسین گرگیچ و مولانا نظیراحمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری از میهمانان این جلسه بودند.

 مولانا محمّد حسین گرگیچ طی سخنانی ضمن اظهار خوشحالی از حضور در این جلسه، بر پیروی از قرآن و سنت تاکید کرد و اظهار داشت: ما باید به سنت پایبند باشیم و به تزکیه‌ی نفس بپردازیم؛ تزکیه‌ی نفس این است که عقیده‌ صحیح باشد هر سخنی که در تضاد با قرآن و سنت صحیح باشد جلویش گرفته شود چون ما و شما نگهبانیم.

امام جمعه‌ی اهل سنت آزادشهر در ادامه سخنان عصر ارتباطات و استفاده صحیح از آن را مورد اشاره قرار داد.

IMG 20160312 WA0014 300x300 - جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد+ تصاویر

مولانا نظیراحمد سلامی نیز دراین نشست طی سخنانی کوتاه بر اتباع از سیره نبوی تاکید کرد.

در این جلسه گزارشی از عملکرد و وضعیت آموزشی و تربیتی مدارس ، برنامه ریزی برای برگزاری امتحانات وموضوعات پیشنهادی جهت تصویب ارایه شد.

شیخ الحدیث مولانا محمّد یوسف حسین پور ، مولانا عبدالصمد ساداتی ، مولانا محمد عثمان قلندرزهی ، مولانا عبیدالله افروخته و مولانا عبدالأحد ملازهی نیز از دیگر چهره های شاخص این نشست بودند.

 

IMG 20160312 WA0007 300x225 - جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد+ تصاویر

IMG 20160312 WA0016 300x300 - جلسه علما و مدیران مدارس دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد+ تصاویر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا