اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

حماس:مسلمانان برای اقامه نماز در مسجد الاقصی نیازی به اجازه نتانیاهو ندارند

حماس:مسلمانان برای اقامه نماز در مسجد الاقصی نیازی به اجازه نتانیاهو ندارند22 40 43 300x167 - حماس:مسلمانان برای اقامه نماز در مسجد الاقصی نیازی به اجازه نتانیاهو ندارند

“حماس” تاکید کرد که ملت فلسطین برای اقامه نماز در مسجد مبارک الاقصی نیازی به کسب اجازه از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ندارد.

فوزی برهوم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه ای خاطر نشان کرد که اظهارات جان کری مبنی بر اینکه نتانیاهو به موافقت با اقامه نماز توسط مسلمانان در مسجد مبارک الاقصی پایبند است، اظهاراتی خنده آور و بی معنا است.

برهوم هدف از این اظهارات را تلاش برای بهبود وجهه پروژه اسرائیلی یهودی سازی و نجات بنیامین نتانیاهو از بحران ناشی از سیاست های نژاد پرستانه و افراطی گرایانه وی دانست و تاکید کرد که «مسجد الاقصی متعلق به مسلمانان و فلسطینیان خواهد بود و ما برای اقامه نماز در مسجد الاقصی نیازی به کسب اجازه از نتانیاهو نداریم؛ چرا که این حق مقدس ماست و ما به هر قیمت ممکن از آن دفاع خواهیم کرد.»
گفتنی است که جان کری پس از دیدار خود با ملک عبد الله دوم پادشاه اردن و قبل از ترک این کشور از توافق اردن و رژیم صهیونیستی خبر داد که به موجب آن طرف صهیونیستی متعهد به مراقبت ۲۴ ساعته از صحن های مسجد الاقصی با استفاده از دوربین های مداربسته هستند.
وی مدعی شد که نتانیاهو با اجرای سیاستی که به مسلمانان اجازه اقامه نماز در مسجد الاقصی و زیارت آن از سوی غیر مسلمانان را می دهد، موافقت کرده است. این در حالی است که منابع صهیونیستی ارائه چنین تعهدی از سوی نتانیاهو را تکذیب کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا