اخبار ایران و جهان

حوثی‌ها اعلام کردند ۳۰۰ مرکز نظامی عربستان را هدف موشک قرار می دهند

حوثی‌ها اعلام کردند ۳۰۰ مرکز نظامی عربستان را هدف موشک قرار می دهندyaman 300x169 - حوثی‌ها اعلام کردند ۳۰۰ مرکز نظامی عربستان را هدف موشک قرار می دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت طی خبری که خبرگزاری یمنی «سبأ» وابسته به حوثی‌ها منتشر کرده،شریف لقمان یکی از فرماندهان این گروه اعلام کرده ۳۰۰ منطقه و پایگاه نظامی عربستان سعودی در فهرست هدف موشک‌های این گروه قرار دارند.

این فرمانده حوثی با بیان اینکه “مقابله به مثل نیز قانونی و یکی از گزینه‌های ما است” گفته است:”هنوز از بسیاری از سلاح‌های خود استفاده نکرده‌ایم. توانایی نظامی کافی در اختیار داریم. از امروز به بعد دیگر در حالت دفاعی نخواهیم بود و حمله تهاجمی نیز در اولویت‌ گزینه‌های راهبردی ما قرار گرفته است”.

در همین راستا، حوثی‌ها در روزهای گذشته مواضع ائتلاف به رهبری عربستان در باب المندب، واقع در منطقه جنوب غربی یمن و جیزان، شهری در جنوب عربستان را مورد هدف راکت‌های خود قرار دادند.
از سوی دیگر، طرف‌های درگیر در یمن برای اولین بار چند روز پیش جهت حل بحران این کشور در دهکده ماکلین شهر بیل سوئیس با هم مذاکره کردند. آنها پیش از آغاز این مذاکره با پیش‌نهاد آتش‌بس هادی منصور، رئیس جمهور یمن موافقت کرده بودند٬ با این وجود طرفین بارها این آتش‌بس هفت روزه را نقض کردند.

منبع:آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا