اخبار ایران و جهان

حکایت تلخ مردم سوریه / منطقه تحت محاصره مضایا با بحران گرسنگی مواجه است

حکایت تلخ مردم سوریه / منطقه تحت محاصره مضایا با بحران گرسنگی مواجه استsurya 300x150 - حکایت تلخ مردم سوریه / منطقه تحت محاصره مضایا با بحران گرسنگی مواجه است

 در منطقه مضایا ۴۲هزار نفر با خطر گرسنگی روبرو هستند و ده‌ها نفر نیز جان‌های خود را از دست داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت بر اساس منابع خبری ، منطقه مضایا مدت هفت ماه است که در محاصره قرار دارد و مردم مضایا به مواد اولیه غذایی نیز دسترسی ندارند به گونه ای که ۴۲هزار نفر با خطر گرسنگی روبرو هستند و درماه گذشته به دلیل محاصره و قحطی، ۲۳ نفر جان خود را از دست داده اند.

تصاویر منتشر شده از مناطق تحت محاصره سوریه ازجمله مضایا تکان‌دهنده و تاسفبار توصیف می شود، مردم ساکن این شهرها از برگ درختان و علف و یا گوشت سگ و گربه تغذیه می‌کنند و برای حفظ خود از سرمای شدید زمستان در حال جمع آوری مواد قابل سوختن از خیابان ها هستند.

در اعلامیه سازمان ملل آمده است وضعیت بیشتر از ۴۰۰ هزار نفر در مناطق دیرالزور، مضایا، فوعا، کفریا و گوتای شرقی نگران کننده است ، سازمان ملل از موافقت ورود کاروان کمک‌های انسان دوستانه به مضایا استقبال کرده است.

دندانپزشک سوری که از جنگ داخلی سوریه فرار کرده و به ترکیه پناه آورده است، در گفتگو با خبرنگار آناتولی با بیان این‌که مردم شهر مضایا گرسنه‌اند و ناگزیر در حال جستجوی غذا هستند و همه جهان در قبال این وضعیت که انسان‌ها در این شهر به اسکلت تبدیل می‌شوند خاموش است گفت: ” افرادی که به دلیل افزایش گرسنگی دنبال مواد غذای به مناطق خطرناک رفتند بر اثر انفجار مین معلول شدند ما همچنان شاهد کشته و زخمی شدن کودکان هستیم”.

به گفته وی، “برای کودکان و نوزادان شیر یافت نمی‌شود و اگر پیدا شود هم ارزش آن از طلا نیز بالاتر است.”

این پزشک سوری خاطرنشان کرده است: “هر روز حدود ۴۰ نفر بی‌حال می‌شوند ، تجهیزات پزشکی وتیم‌های پزشکی موجود در مضایا برای پاسخگویی به درمان بازماندگان ۴۰ هزار نفر کافی نیستند. ما برای زنده نگه‌داشتن آنها تنها چند روز می‌توانیم سرم های محدودی که در دست داریم٬‌ تزریق کنیم”.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

  1. سلام خسته نباشین بزرگواران لطفا اموزش وضو نماز و غیره بذارین ممنون و متشکر از زحمات شما

  2. خدا تمام عوامل این گرسنگی و کشتار رو لعنت کنه و نابودشون کنه .. همه کشورها و کسانی که در این ظلم بزرگ دست دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا