اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

خالد مشعل: آزادی مسجدالاقصی و فلسطین مسؤولیت همگان است

خالد مشعل: آزادی مسجدالاقصی و فلسطین مسؤولیت همگان استthumbs b c 743805afdfa883fae277a7c2f249760f 300x168 - خالد مشعل: آزادی مسجدالاقصی و فلسطین مسؤولیت همگان است

رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنرانی خود در یکی از مساجد آفریقای جنوبی، آزادی مسجدالاقصی و فلسطین را مسئولیتی جمعی و فردی همگان خواند.
خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» که به دعوت حزب حاکم «کنگره ملی» جمهور آفریقای جنوبی به این کشور سفر کرده، در یکی از مساجد پرتوریا، پایتخت اجرائی و اداری این کشور سخنرانی کرد.
به گزارس ندای سنت به نقل از “آناتولی “وی هدف رژیم صهیونیستی از تعرض به مسجد الاقصی را تغییر هویت تاریخی و فرهنگی شهر قدس و یهودی سازی آن ارزیابی کرد و گفت: آزادی مسجدالاقصی و فلسطین مسئولیت فردی و جمعی همگان است.
خالد مشعل با تاکید بر ضرورت همکاری و هماهنگی برای مقابله با ظلم و اشغالگری اظهار داشت: “یک مرحله خیلی حساس را سپری می‌کنیم. نه تنها فلسطین بلکه مسجد الاقصی تحت اشغال قرار دارد”.
او افزود: “برخی گمان کرده‌اند که می ‌توانند بیایند و مسجدالاقصی را به دو قسمت تقسیم کنند و این همان توطئه تقسیم مکانی مسجد الاقصی میان مسلمانان و یهودیان است که در درازمدت به تخریب مسجد منجر می‌شود. آن وقت آبرویمان چه می‌شود؟!”.
در همین راستا رئیس دفتر سیاسی حماس در گفتگو با خبرنگار آناتولی ضمن تاکید بر اتحاد مسلمانان، تصریح کرد: ما با کسی به خاطر اعتقادش دشمن نیستیم، بلکه در مقابل ظالمانی که به ما تعدی کرده اند ایستاده‌ایم.
وی ضمن اشاره به اهمیت منطقه گفت: محاصره نوارغزه و بستن گذرگاه رفح را با هیچ توجیه و دلیلی نمی‌توان توضیح داد.
او در پایان مصاحبه افزود: ما هرگز در امور داخلی مصر یا دیگر کشورها دخالت نمی‌کنیم و آماده برقراری رابطه با آنها هستیم.
خالد مشعل دو روز پیش وارد آفریقای جنوبی شد و با جاکوب زوما، رئیس جمهور این کشور دیدار کرد و او را در جریان آخرین تحولات فلسطین قرار داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا