اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

خشم و ماتم فلسطینیان در پی کشته شدن شش نوجوان و یک نوزاد به دست اسرائیل

خشم و ماتم فلسطینیان در پی کشته شدن شش نوجوان و یک نوزاد به دست اسرk 300x215 - خشم و ماتم فلسطینیان در پی کشته شدن شش نوجوان و یک نوزاد به دست اسرائیلائیل

هزاران نفر در شهر الخلیل در کرانه باختری رود اردن در مراسم تشییع جنازه پنج نوجوان فلسطینی شرکت کردند.
به گزارش ندای سنت به نقل از “یورونیوز”هزاران نفر در شهر الخلیل در کرانه باختری رود اردن در مراسم تشییع جنازه پنج نوجوان فلسطینی ۱۵تا ۱۸ ساله که در جریان خشونت های اخیر کشته شده بودند شرکت کردند. اسرائیل تا کنون اجساد این نوجوانان را توقیف کرده بود. اما مراسم تشییع جنازه روز شنبه نیز خود به خشونت های تازه انجامید.

در شهر بیت فجار نیز یک کودک هشت ماهه بر اثر استنشاق گاز اشک آوری که از سوی سربازان اسرائیلی شلیک شده بود جان خود را از دست داد.

خشونت ها در شهر جنین در شمال سرزمین های فلسطینی نیز به کشته شدن یک نوجوان فلسطینی ۱۷ ساله انجامید. اسرائیل می گوید این نوجوان قصد داشته است تا در یک پست بازرسی پلیس با چاقو به یک مأمور اسرائیلی حمله کند. او بدون آن که به مأموران اسرائیلی آسیبی برساند، خود مورد هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد اما رسانه های فلسطینی می گویند درگیری نه از زمان حمله جوان فلسطینی، بلکه از زمانی آغاز شد که نیروهای اسرائیلی شروع به تیراندازی کردند.

گفتنی است در شش هفته گذشته دست کم ۶۷ فلسطینی بر اثر تیراندازی نیروهای اسرائیلی جان خود را از دست داده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا