اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

دانش آموز دختر مسلمان در فرانسه به دلیل پوشیدن دامن بلند از ورود به مدرسه منع شد

دانش آموز دختر مسلمان در فرانسه به دلیل پوشیدن دامن بلند از ورود به مدرسه منع شد

بار دیگر جلوگیری از ورود دختری مسلمان به کلاس درس به دلیل پوشیدن دامنی بلند موجب اعتراضاتی untitled - دانش آموز دختر مسلمان در فرانسه به دلیل پوشیدن دامن بلند از ورود به مدرسه منع شددر فرانسه شده است.

در اوایل ماه آوریل، معلمی در فرانسه مانع ورود دختری به نام سارا به کلاس درسش در شهر شارلویل-مزیر واقع در شمال شرق این کشور شد.

این معلم مدعی بود دامن بلند و مشکی این دختر، «آشکارا» وابستگی مذهبی وی را نشان می دهد؛ چیزی که در قوانین سکولار فرانسه به شدت منع شده است.
پاتریس دوتوت از مقامات آموزش و پرورش فرانسه روز سه شنبه گفت: «این دختر از کلاس محروم نشد بلکه از وی خواسته شد برود و با لباسی که نشانی از جانبداری مذهبی ندارد بازگردد اما به نظر می رسید که پدرش نمی خواست این دانش آموز به مدرسه بازگردد.»

با این حال این دانش آموز ۱۵ ساله در مصاحبه با روزنامه محلی لاردونه گفت که دامن وی «هیچ چیز ویژه ای نداشت؛ بسیار ساده بود و انگشت نما یا دارای نشانه مذهبی نبود.»

داستان سارا از طریق شبکه اجتماعی توئیتر با هشتگ #JePorteMaJupeCommeJeVeux به سرعت در فرانسه منتشر شد. معنای این هشتگ این است: «من دامنم را پوشیده‌ام و خشنودم.»

به گزارش کمیته ضد اسلام‌هراسی در فرانسه، در سال گذشته حدود ۱۳۰ دانش آموز در این کشور به دلیل پوشیدن لباس‌هایی که ادعا شده «آشکارا مذهبی» بوده است از شرکت در کلاس محروم شده اند.

فرانسه دارای قانونی بسیار سختگیرانه است که نمایش باورهای مذهبی در اماکن عمومی را منع می کند.

منبع:پرس تی وی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا