اخبار ایران و جهان

دبیرکل سازمان ملل: جنایت های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان غیرقابل توجیه است / فلسطینیان امیدی به آینده ندارند

دبیرکل سازمان ملل: جنایت های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان غیرقابل توجیه است / فلسطینیان امیدی به آینده ندارند6349792119bmbanmuhtainsansays 300x168 - دبیرکل سازمان ملل: جنایت های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان غیرقابل توجیه است / فلسطینیان امیدی به آینده ندارند

دبیر کل سازمان ملل اتهامات وارده به خود از سوی دشمن صهیونیستی مبنی بر اینکه مشوق تروریسم است را به شدت رد و تاکید کرد که همچنان بر اظهارات اخیر خود اصرار دارد .بان کی مون تصریح کرد که رژیم صهیونیستی هرگز نمی تواند جنایت های خود علیه فلسطینیان را توجیه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت که بان کی مون بر تمامی سخنان روز سه شنبه خود در شورای امنیت اصرار دارد.

استیون دوجاریک به نقل از بان کی مون تصریح کرد که ملت فلسطین به ویژه جوانان فلسطینی پس از گذشت ۵۰ سال از اشغالگری و چندین ده از توافقنامه اسلو، دیگری امیدی به آینده ندارند.

دوجاریک اظهار داشت که برخی طرف ها می خواهند بان کی مون را متهم کنند که مشوق تروریسم است اما این هرگز حقیقت ندارد وی اشاره کرد که وضعیت کنونی در اراضی اشغالی دیگر قابل تحمل نیست.

این در حالی است که بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه گذشته در اظهاراتی در شورای امنیت ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را به شدت محکوم و در جریان بررسی اوضاع خاورمیانه نسبت به ادامه شهرک سازی این رژیم در اراضی فلسطینیان ابراز نگرانی کرد و این اقدامات را تحریک آمیز خواند.

مون یکی از لازمه های حرکت به سمت صلح و سازش را توقف شهرک سازی صهیونیستی عنوان کرد و گفت ادامه شهرک سازی در اراضی فلسطینیان بی احترامی به آنان و جامعه جهانی به شمار می رود و راه حل تشکیل دو کشور را نیز زیر سوال می برد.

وی خواستار تلاش فوری طرفین فلسطینی و صهیونیستی برای پیشبرد و اجرای نهایی راه حل تشکیل دو کشور شد و گفت که فلسطینیان در نتیجه بی نتیجه ماندن این راه حل و شکست مذاکرات سازش ناامید و مایوس شده اند.

این اظهارات بان کی مون با واکنش و انتقاد شدید صهیونیست ها همراه بود و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که بان کی مون می خواهد با این اظهارات عملیات های ضد صهیونیستی فلسطینیان را توجیه کند.

در همین حال، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین نیز ضمن استقبال از اظهارات دبیر کل سازمان ملل، تصریح کرد که نتانیاهو قصد سرپوش نهادن بر حقایق را دارد.

صائب عریقات روز پنجشنبه در اظهاراتی تصریح کرد که سخنان بان کی مون مبنی بر اینکه اشغالگری و شهرک سازی رژیم صهیونیستی موجب وخامت هرچه بیشتر اوضاع در فلسطین اشغالی می شود، کاملا صحیح و درست است.

عریقات ضمن تمجید از تاکید کشورهای اروپایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی بر عادلانه بودن قضیه فلسطین، عنوان کرد که برآورد نتانیاهو از اوضاع جاری کاملا نژاد پرستانه است. وی گفت که نتانیاهو کنترل اعصاب خود را از دست داده است و دست به اقدامات تروریستی علیه ملت فلسطین زده و امنیت و صلح نه تنها در فلسطین بلکه در عرصه جهانی را بر هم زده است.

وی خواستار محاکمه سران رژیم صهیونیستی به خاطر ارتکاب جنایت های ضد بشری علیه ملت فلسطین، ادامه شهرک سازی و هتک حرمت مسجد مبارک الاقصی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا