اخبار ایران و جهاناهل سنت ایران

درمانگاه خیریه نور شهرستان سراوان افتتاح شد

درمانگاه خیریه نور شهرستان سراوان افتتاح شدIMG 20160503 WA0012 150x150 - درمانگاه خیریه نور شهرستان سراوان افتتاح شد

درمانگاه خیریه نورشهرستان سراوان صبح سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ به افتتاح رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت، مراسم افتتاحیه درمانگاه خیریه نور سراوان با حضور شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، مولانا عبدالصمد ساداتی و جمعی دیگر از علما و مسئولین منطقه و مردم شهرستان در مسجد جامع نور برگزار شد.

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در این مراسم، درمانگاه خیریه نور را یکی از مجموعه فعالیتهای مرکز علمی، فرهنگی و اجتماعی مسجد جامع این شهرعنوان کرد و به برخی از خدمات این درمانگاه اشاره نمود. وی ازمردم نیکوکار و نیز مساعدت مسولین و خدمت رسانی پزشکان متعهد در این امرتشکر نمود.

در ادامه مهندس نارویی فرماندار سراوان راه اندازی این مرکز خیریه درمانی را مورد نیاز و نمونه ای از مشارکت مردم سراوان در امورات خیریه برشمرد.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید نیز طی سخنانی در این مراسم ، از راه‌اندازی درمانگاه خیریه نور سراوان اظهار خرسندی نمود و آن را اقدامی خداپسندانه و در جهت منافع مردم دانستند.
امام جمعه اهل‌سنت زاهدان با اشاره به بیکاری موجود در سیستان و بلوچستان ، «ایجاد اشتغال» را از دیگر فواید این اقدام عنوان کردند و گفتند: حرکتی که از طرف مسجد جامع نور سراوان آغاز شده است در سطح استان کم‌نظیر و خدمتی بزرگ به‌شمار می‌رود.
مولانا عبدالحمید اظهار امیدواری کردند این اقدام مسجد نور سراوان ، الگوی سایر مساجد قرار گیرد. ایشان همچنین از مردم به‌ویژه خیّرین خواستند در این راستا همکاری و برنامه‌ریزی داشته باشند.

درمانگاه خیریه نور نخستین مرکز خدمات درمانی خیریه در شهرستان سراوان وتحت نظر مرکز علمی فرهنگی مسجد جامع نور این شهر است.
این درمانگاه با ایجاد اشتغال ۴۵ نفر از جوانان شهرستان و با پزشکان متخصص و عمومی در بخش های مختلف از جمله سونوگرافی،دندانپزشکی ، تزریقات و پانسمان، نوار قلب و تست قند خون ، کارشناس مامایی و روانشناس بالینی خدمات ارایه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا