اخبار ایران و جهان

در سوریه هیچ جای امنی برای کودکان باقی نمانده است

در سوریه هیچ جای امنی برای کودکان باقی نمانده است thumbs b2 fb93aa4093ea0fe43227795fdddeb3ef 300x214 - در سوریه هیچ جای امنی برای کودکان باقی نمانده است

بیش از هشت میلیون کودک سوری در شرایط کودکان جنگ زده قرار دارند وهیچ جای امنی برای کودکان باقی نمانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای سنت ، ژولیت توما سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در خاورمیانه، در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت :همه طرف‌های درگیر در سوریه به نقض حقوق جنگ ادامه می‌دهند و در سوریه هیچ جای امنی برای کودکان نمانده است و تمام زیرساخت‌های تامین نیازهای اساسی مردم آسیب دیده است.

توما با تاکید بر این که ۷۰ درصد مردم سوریه به آب شرب تمیز دسترسی ندارند اظهار داشت که بیشترین مشکل کمبود آب در حلب دیده می‌شود.

وی با اشاره به تخریب شدن تاسیسات آب الخفسه در حلب بر اثر حملات هوایی افزود:” ۱.۴ میلیون شهروند سوری هنوز با مشکل کمبود آب روبرو هستند.”

سخنگوی یونیسف ضمن اشاره به تشدید حملات هوایی اظهار داشت: “دیگر در سوریه هیچ جای امنی برای کودکان نمانده است. دو میلیون کودک نمی‌توانند به مدرسه بروند، ۴۰۰ هزار کودک نیز با خطر ترک مدرسه روبرو هستند. در کشورهای همسایه سوریه نیز بیشتر از ۷۰۰ هزار کودک از مدرسه محروم هستند”.

توما با بیان این‌که ۸۰ درصد کودکان سوری به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز دارند، افزود:‌ “بالغ بر هشت میلیون کودک از جمله بیش از شش میلیون در سوریه و ۲.۱ میلیون کودک در کشورهای همسایه جنگ زده هستند”.

گفتنی است که یونیسف قصد دارد با کمک ۱.۱ میلیارد دلاری در سال آینده به هشت میلیون کودک سوری یاری‌رسانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا