اخبار جهان اسلام

دستور ممنوعیت نماز جماعت بیش از ۴ نفر در میانمار

دستور ممنوعیت نماز جماعت بیش از ۴ نفر در میانمارn00056825 b 300x179 - دستور ممنوعیت نماز جماعت بیش از ۴ نفر در میانمار

نیروهای امنیتی دولت میانمار دستور جدیدی را مبنی بر ممنوعیت مشارکت بیش از ۴ مسلمان در نماز جماعت صادر کردند.

دولت میانمار در ادامه اقدامات اسلام‌ستیزانه خود، مسلمانان روهینگیایی را از برگزاری نماز جماعت با جمعیت بیش از ۴ نفر منع کرد.

خیرگزاری “اراکان” میانمار به نقل از سایت خبری “کلادان پرس” نوشت: دو افسر پلیس به اهالی روستایی مسلمان‌نشین در شهر منگدو دستور دادند که نباید جمعیت شرکت‌کننده در نماز جماعتشان بیش از ۴ نفر باشد و چنانچه خلاف دستور اقدامی انجام شود، مسلمانان به شدت مجازات خواهند شد.

به گفته “حلیم” یکی از اهالی این روستا، مسلمانان بعد از پرداخت هزینه‌های زیاد به افسران نظامی توانسته‌اند مساجد را بازگشایی کنند؛ اما مسئولان مانع برگزاری نماز جماعت شده و تلاش می‌کنند تا مساجد را بار دیگر تعطیل کنند.

گفتنی است چندی پیش نیز در ادامه جنایات بوداییان علیه مسلمانان میانمار سندی از “ویراتو” راهب بودایی اسلام‌ستیز منتشر شد که در آن با موافقت دولت، مجوز ساخت معابد بوداییان بر مساجد تخریب شده صادر شده بود.

دولت میانمار از هر روشی برای تحت فشار قرار دادن مسلمانان روهینگیایی استفاده می‌کند و تاکنون صدها مسجد را نیز به تعطیلی کشانده است.

با گذشت بیش از ۳ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا