اخبار ایران و جهاناخبار جهان اسلام

دلجویی اوباما ازمخترع نوجوان مسلمان و دعوت وی به کاخ سفید

018719089 30300 300x169 - دلجویی اوباما ازمخترع نوجوان مسلمان و دعوت وی به کاخ سفید

مخترع نوجوان مسلمان آمریکایی که به اتهام اختراع ساعت دیجیتال به گمان اینکه بمب ساعتی است بازداشت شده بود در ابتدا برایش مشکلاتی ایجاد کرد اما سپس بارک اوباما او را به کاخ سفید دعوت کرد و از او دلجویی نمود.

به گزارش ندای سنت به نقل از” dw” این نوجوان ۱۴ ساله با نام «احمد محمد» که ساعت دیجیتال دست ساز خود را برای نشان دادن به همکلاسیها و معلم به کلاس برده بود به گمان خطرناک بودن این وسیله مسئولان مدرسه در ایالت تگزاس وی را تحویل پلیس دادند.

دستگیری احمد خشم شمار زیادی را برانگیخت. در سرویس پیام های کوتاه تویتر، عکس احمد ۱۴ ساله در ظرف چند ساعت هزاران بار به اشتراک گذاشته شد. مدرسه احمد و پلیس ایروینگ به اسلام هراسی متهم گردیده اند و یک موج از جوانان همبستگی شان را با احمد اعلام کردند.

بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا آگاهانه خود را در کنار احمد قرار داده و او را به کاخ سفید دعوت کرد.
اوباما برای احمد در صفحه تویتر اش نوشت: ساعت، کاکه احمد، می خواهی با آن به کاخ سفید بیایی؟ ما باید بچه های بیشتری را چون تو برای رو آوردن به علوم تشویق کنیم. این چیزی است که امریکا را بزرگ می سازد.

احمد از هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق ایالات متحده امریکا و یکی از نامزدان مقام ریاست جمهوری این کشور از حزب دموکرات ها نیز حمایت بدست آورده است. او در صفحه تویتر اش نوشته است که بد گمانی تحقیر آمیز و ترس ما را حفاظت نمی کند بلکه ما را توقف می دهد. او خطاب به احمد نوشته است، ساخت را ادامه بده و همیشه کنجکاو باش.

مارک زوکربرگ موسس فیس بوک نیز احمد را خطاب کرده نوشته است که “به ساخت ات ادامه بده” او در ادامه نوشته است که “من دوست دارم ترا ملاقات کنم.
” احمد از دانشگاه نخبگان “ناسا”، تویتر و گوگل نیز حمایت بدست آورده است.

شورای روابط امریکایی- اسلامی نیز اقدامات مدرسه احمد را مورد انتقاد قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا